HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
İshakçılar´da Aspir Değerlendirme Toplantısı
Orjinal Resim

Derince’de tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında hayata geçen aspir bitkisi yetiştiriciliği projesinde hasat sürecinin ardından değerlendirme toplantısı yapıldı

 

Genel Değerlendirme Toplantısı

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün özel önem verdiği aspir bitkisi yetiştiriciliği projesinde hasat dönemi geride kaldı. Tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında gerçekleştirilen projenin sonuçlarının değerlendirildiği yıl sonu toplantısı İshakçılar Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Başkan Aygün’ün yanı sıra Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikret Akınerdem, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şirin, Meclis Üyeleri Bahattin Çelik ve İmdat Gülcan, muhtarlar ve çiftçilerin de hazır bulunduğu toplantıda hasat sürecinin ardından genel bir değerlendirme yapıldı.

 

Akınerdem’den Bilgilendirme

Bu yıl İshakçılar merkezli yedi ayrı mahalle Çavuşlu, Geredeli, Karagöllü, Kaşıkçı, Tahtalı, Terziler ve Toylar'da toplam 140 dönümlük alana ekilen aspir projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Aygün, “İlçemizin ve bölgemizin kalkınmasına yönelik olarak başlattığımız projemizde ilk yılı geride bıraktık. Allah’ın izniyle tarıma yönelik faaliyetlere destek olmayı sürdüreceğiz” dedi. Aynı zamanda Türkiye Aspir Derneği Başkanı da olan Prof. Dr. Fikret Akınerdem de muhtarlar ve çiftçiler ile gerçekleştirilen toplantıda aspir yetiştiriciliği ve hasat döneminde yapılan çalışmalarla ilgili genel bilgilendirmelerde bulundu.

Fotoğraflar