HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Yenikent Sosyal Tesisleri Derince´ye Değer Katacak
Orjinal Resim

Başkan Aygün yönetiminde projelerin bir bir hizmete sunulduğu Derince’de yapımı devam çalışmalardan biri de Yenikent Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazar Alanı projesi. Pazar etabı daha önce hizmete açılan projenin sosyal tesisler kısmında ise çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

 

Kapalı Pazar ve Otopark Hizmeti

Covid 19 ile mücadele sürecine rağmen çalışmaların hız kesmeden devam ettiği Derince’de projeler bir bir hizmete girmeye devam ediyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yönetiminde bir yandan rutin hizmetler aksamadan devam ederken diğer taraftan vizyon projeler inşa edilerek ilçeye kalıcı eserler kazandırılıyor. Başkan Aygün’ün 41 seçim vaadi arasında yer alan Yenikent Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazar Alanı projesi de ilçeye değer katacak olan bu çalışmalar arasında yer alıyor. Kapalı pazar etabı 2019 yılı aralık ayında hizmete açılan proje sosyal tesislerin de tamamlanmasıyla birlikte çok amaçlı olarak hizmet vermeye başlayacak. Giriş katı ile her hafta pazartesi günleri semt pazarına ev sahipliği yapan Yenikent’teki kapalı pazarın kullanılan bu bölümü haftanın diğer altı günü ise otopark alanı olarak vatandaşlara hizmet veriyor.

 

Başkan Aygün’den İncelemeler

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Pala ve Etüt Proje Müdürü Tarık Duman ile birlikte Yenikent Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazar Alanı’na giderek devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Projenin önemine değinen Başkan Aygün, yaptığı açıklamada “Kapalı pazar etabını daha önce hizmete açtığımız Yenikent Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazar Alanı projemizde çalışmalarımız sürüyor. Sosyal tesisler kısmında da artık son düzenlemeleri yaptığımız projemiz inanıyorum ki bölgemize artı değer katacak. Derince’mize hayırlı olsun” dedi. Sosyal donatıların da tamamlanmasıyla birlikte bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek olan yapının üst katlarında düğün salonları, nikah ve çok amaçlı salon, eğlence merkezi, kafeteryalar, kurs merkezleri ve sivil toplum kuruluşlarına ayrılmış alanlar bulunacak.

Fotoğraflar