HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Derincespor Çim Hokeyi Takımından Ulusal Başarı
Orjinal Resim

Derincespor Çim Hokeyi Takımı, Trabzon’da gerçekleşen Erkekler Salon 2. Lig Play Off karşılaşmaları sonucunda üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı

DERİNCESPOR TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

Kuruluşundan beri 15 bine yakın çocuk ve genci sporla buluşturan Derincespor, ses getiren çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Amatör branşların yanı sıra mücadelesini ulusal arenada da sürdüren Derincespor, son olarak ilimize büyük bir gurur daha yaşattı. Bugüne kadar birçok turnuvada kendini gösterme imkanı bulan Derincespor Çim Hokeyi Takımı, Trabzon’da gerçekleşen Erkekler Salon 2.Lig Play Off karşılaşmalarında da başarıyla mücadele ederek, Türkiye üçüncülüğüne ulaşmayı başardı. 24-26 Mart tarihleri arasında 12 takımın katılımıyla gerçekleşen Türkiye finallerinde mücadele eden Derincespor Kulübü, ilk karşılaşmasında Trabzon Herkes İçin Spor Kulübü’nü 5-0 mağlup etmeyi başardı.

ZORLU VE ÇEKİŞMELİ MAÇLAR

Turnuvadaki ikinci maçında Diyarbakır Hokey Gençlik Spor Kulübü’nü 5-3’lük skorla geçen Derincespor üçüncü müsabakasında Erzurum Gençlik Spor Kulübü’nü 3-2’lik skorla mağlup etti. Grup maçlarının ardından çeyrek finalde Erzurum Hokey Akademi Spor Kulübü Derneği ile karşılaşan Derincespor rakibini 10-1’lik skorla mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde Diyarbakır Kayapınar’a 4-0 mağlup olan Derincespor üçüncülük dördüncülük maçı oynamaya hak kazandı. Üçüncülük karşılaşmasında Diyarbakır Hokey Gençlik Spor Kulübü’nü 8-4 mağlup eden Derincespor bu galibiyetle turnuvayı üçüncü olarak tamamlayarak, ilimize önemli bir gurur yaşattı.

Oluşturulma Tarihi :  28.3.2023 09:10:31
Okuma Sayısı : 100
Fotoğraflar