1071 Kongre Merkezi, Belediye Binası Oluyor
05.12.2019
Aygün, Cumhurbaşkanına Çenesuyu'nu Anlattı
05.12.2019
Derince Meclisi’nin Özel Konukları
04.12.2019
Anasayfa > Haberler > Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı
Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı
Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara yolculuğa çıkan Derinceli hacı adayları dualarla uğurlandı. Kent Meydanı'nda düzenlenen programa katılan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de hacı adaylarının heyecanına ortak oldu

 
Kent Meydanı’nda Program

Derince’den kutsal topraklara giderek hac ibadetini yerine getirecek olan hacı adayları için Kent Meydanı’nda bir uğurlama programı düzenlendi. Törene katılan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de hacı adaylarının ve ailelerinin heyecanına ortak oldu. Kocaeli İl Müftülüğü Şube Müdürü Ahmet Hamdi Kumaş’ın kafile başkanlığında kutsal topraklara gidecek olan 8. Kafile 1. Grup hacı adayları için düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, dualar edildi.

 

 

Başkan Aygün’den Mesajlar

Derince’den 44 hacı adayının kutsal topraklara uğurlandığı programda bir konuşma yapan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Yapacak olduğunuz ibadetlerin ve duaların başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Rabbim bu kutlu yolculuğunuzu ve ibadetlerinizi kabul eylesin inşallah” dedi. Müftülük yetkililerinin hac ibadeti ile ilgilendirmede bulundukları uğurlama programı okunan dualar ve hacı adayların aileleriyle vedalaşmasının ardından noktalandı.

 


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita

 

Yerel Yönetimde şeffaflığın sağlanması, bireylerin yönetime ortak olması, Belediye – Vatandaş kaynaşmasının gerçekleşmesi için yöneten ve yönetilen arasındaki engelleri ortadan kaldırarak, siz vatandaşlarımızın sorunlarının en kolay şekilde yetkililere ulaştırılması, böylece sorunların çözümlenmesini hedefleyen yep yeni bir projeyi hayata geçirdik.

 

ÇÖZÜM MASASI Nasıl İşliyor?

 

Çözüm Masasının işleyişinde tüm iletişim araçları etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Belediye hizmet binamızda oluşturulan Çözüm Masası aracılığı ile halkımızın müracaatları şu şekilde alınmaktadır;

 

Kişisel Başvuru;

 

Belediyemize şahsen gelerek müracaat eden vatandaşlarımız Çözüm Masası uzmanları tarafından karşılanmaktadır. Kişinin kişisel bilgileri ve müracaatın özeti sisteme kaydediliyor. Kaydedilen bu bilgi müracaat konusuna göre ilgili Belediye birimi tarafından görülüyor. İlgili birimin verdiği cevap sistemden de takip edilerek size müracaatınızın cevabı iletiliyor.

 

Telefon Aracılığı ile Başvuru;

 

239 44 66 numaralı telefonumuz mesai saatleri içerisinde aranabilmektedir. Arayan vatandaşlarımız  uzmanlarımız tarafından cevaplandırılmakta ve aynı şekilde sisteme kaydedilerek ilgili birimden cevap alınıp müracaat sahibine dönülmektedir.

 

İnternet Aracılığı ile Başvuru;

 

İnternet kullanıcıları müracaatını sisteme kaydedebilmekte ve sisteme kaydedilen bu müracaatlar Çözüm Masası ekibimiz tarafından takip edilerek çözüme kavuşturulmaktadır.

 

 Şikayet ve İstekleriniz İçin  

 

Çözüm Masası vatandaşlarımızın yönetime katılması ve yönetimi destekleyebilmesi için bilgi ve belgelere ulaşmasını kolaylaştırmakla birlikte vatandaşlarımızın bilgiye ulaşım haklarını kullanmasını da sağlamaktadır.

 

 Önceki Başvurularınız Takip Etmek İçin

">Çözüm Masası
Derince Kurumlar