Çocuklar İstedi, Başkan Aygün Yaptı
07.12.2019
Önceliğimiz Halkımızın Talepleri
07.12.2019
Başkan Aygün Her Zaman Çalışanların Yanında
06.12.2019
Anasayfa > Haberler > Aygün: Hedefimiz Gönüllere Girmek
Aygün: Hedefimiz Gönüllere Girmek
AK Parti Derince İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Genişletilmiş 91. İlçe Danışma Meclisi büyük bir coşkuya sahne oldu. Birlik ve beraberlik tablosunun en güzel şekilde yansıdığı gecede bir konuşma yapan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, "Hedefimiz gönüllere girmek. Bu yüzden tüm halkımızın gönüllerine dokunan projelere öncelik verdik" dedi

 
Katılım Son Derece Yoğun Oldu

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Derince Genişletilmiş 91. İlçe Danışma Meclisi, coşku içerisinde geçti. Yoğun katılımın gerçekleştiği programa önceki dönem Başbakan Yardımcısı ve Milletvekili Fikri Işık, Milletvekilleri İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Çayırova eski Belediye Başkanı Şevki Demirci, İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan, geçmiş dönem İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, belediye başkan yardımcıları, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı.  

 

 

İlk konuşmayı Çakıroğlu Yaptı

Divan heyetinin teşekkül etmesinin ardından başlayan mecliste ilk olarak saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Genişletilmiş 91. İlçe Danışma Meclisi’nde ilk konuşmayı yapan isim AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu oldu. Konuşmasında teşkilat yöneticilerine teşekkür eden Çakıroğlu, “AK Parti ailesi olarak bu akşam yine bir aradayız. Her mahallede en ücra köşeye kadar görev alan teşkilatlarımızdan Allah razı olsun. Aşk ile milletine hizmet etmekten yorulmayan bir liderin teşkilatlarıyız. Cumhurbaşkanımızın izinde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan ise yaptığı konuşmada, gençlik kolları olarak kalbine dokunmadık genç bırakmayacaklarını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davası bizim de davamızdır” dedi. İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu ise yaptığı konuşmada, “Derincemizde yapmış olduğumuz gönül bağı ziyaretlerimizle 2 bin 888 haneye ulaştık. Şu anki kadın üye sayımız 9 bin 594. Hedeflediğimiz üye sayımız ise 13 bin 135. Güçlü ekibimizle gönüllere girmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

Tevazu, Samimiyet ve Gayretle Yola Çıktık

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ise konuşmasına, “Seçim sürecinde bizimle beraber canla başla çalışan teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum” diyerek başladı. Konuşmasında projelere vurgu yapan Başkan Aygün, “Belediyecilik işi gönül işi dedik. Gönül belediyeciliği sözü verdik. Daha güzel bir Derince için; tevazu, samimiyet ve gayretle yola çıktık. Geride bıraktığımız dört aylık süreçte bir yandan rutin hizmetlerimizi aksatmadan sürdürürken diğer taraftan projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Hedefimiz gönüllere girmek. Bu yüzden tüm halkımızın gönüllerine dokunan projelere öncelik verdik. Halkımıza daha hızlı hizmet vermek için Çözüm Masası’nı kurduk. Sorunlarımızı birlikte çözüp, geleceğimizi birlikte inşa etmek için etkin iletişimin yolunu açtık. Çözüm Masası ile şikayet, talep ve önerilere anında cevap veriyoruz. Sosyal belediyecilik alanında gönüllere dokunan projelerimizi bir bir halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu anlayışla Alo Vefa Hattı’nı kurduk. Artık yaşlı, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, belediyemizin desteğini her zaman yanlarında hissediyor” dedi.

 

 

Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezleri

Başkan Aygün, özellikle sosyal projelere vurgu yaptığı konuşmasında, “Hizmete sunduğumuz bir diğer projemiz Derince Kariyer İstihdam Merkezi. DERKİM ’le işçi ve işveren arasında köprü vazifesi görerek, istihdama katkı sunuyoruz. Gönüllere hitap eden bu projelerimizi hizmete sunarken, 7/24 ulaşılabilir olmak için sosyal medyayı etkin şekilde kullanıyoruz. Kurduğumuz web sitemiz derincebaskanim.com ile halkımız artık istediği saatte istediği noktadan bize kolaylıkla ulaşabiliyor. Seçim vaatlerimiz arasında yer alan Sevgi Mağazası’nı açmak için artık son hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Sevgi servettir anlayışıyla hareket ederek, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağız. Geçtiğimiz günlerde sizlerin de katılımıyla Millet Kıraathanemizi hep birlikte hizmete açtık. Tarihi Gar Binası’nda hizmet vermeye başlayan Millet Kıraathanemiz 4 bin 500 kitaplık kütüphanesiyle vatandaşlarımızın hizmetinde. İnşallah kıymetli halkımızı ve özellikle gençlerimizi buraya bekliyoruz. Projelerimiz tüm Derince’yi kapsayıcı nitelikte fakat önceliğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz. Bu anlayışla seçim döneminde taahhüt ettiğimiz her mahalleye bir Gençlik Merkezi projemizin startını verdik. İlk etapta Dumlupınar ve Fatih mahallelerine iki Gençlik Merkezi’nin inşasına başlıyoruz. İçerisinde spor alanları ve bilgi evleri bulunan bu merkezlerimiz ile en büyük umudumuz olan yarınlarımıza yatırım yapıyoruz” dedi.

 

 

Tarımsal Kalkınma Hamlesini Başlattık

Sosyal projelerin yanı sıra rutin hizmetlerin de aksamadan devam ettiğini belirten Başkan Aygün, “Altyapı ve üstyapı çalışmaları kapsamında Çenedağ Mahallesi Dernek Sokak’ı tamamen yenilerken Gündoğdu Sokak ve diğer sokaklarda yenileme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fen İşleri ekiplerimiz göreve geldiğimiz günden itibaren gerek merkezde gerekse kırsal bölgelerde asfalt yama, parke, bordür çalışmalarını sürdürüyor. Aldığımız 16 adet araçla hem tasarruf sağladık hem de araç filomuzu genişlettik. Etüt Proje Müdürlüğümüz kapsamında takip ettiğimiz çalışmalarımız da hızla ilerliyor. Kentsel yenileme, Mahalle Konağı, Aqua Park, Hayır Çarşısı, Hayvan Satış Yeri ve Kurban Kesim Alanı, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi gibi projelerimizde çalışmalarımız sürüyor. Yine geçtiğimiz dönem çalışmaları başlayan Hoca Ahmet Yesevi Camii, Kapalı Pazar ve 1071 Anadolu Kültür Merkezi’ni tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. İshakçılar merkezli köylerimizde ise tarımsal kalkınma hamlemizi başlattık. Aspir bitkisi ve yağı üretimi ile ilgili hafta sonu Konya’da yaptığımız temaslar son derece verimli geçti. İnanıyorum ki köylerimiz bu konuda dünyaya örnek bir bölge olacak” dedi.

 

 

Yanık Hastanesi ile Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi

Başkan Aygün, konuşmasının son bölümünde Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarla koordineli olarak yaptıkları çalışmalara vurgu yaptı. Otoban bağlantı yolu projesine değinen Başkan Aygün, “Derince Limanı’nın Otoban Bağlantı yolu ile ilçeye entegrasyonu bizim için çok önemli. Bu projenin hayata geçmesi için kamulaştırmaları devam ediyor. Ayrıca KEV Tesisleri olarak bilinen alana bölgenin en büyük sporcu yetiştirme merkezi yapılacak. Yine ilçemizin beklentisi olan yüksekokul projesi ile ilgili kampüs okul projesine paralel olarak çalışmalarımız devam ediyor. Askeri hastane olarak bilinen bölgedeki araziye yapılacak olan Yanık Hastanesi ile Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi, ilçemizi adeta bir sağlık kentine dönüştürecek. Cumhurbaşkanımızın özel önem verdiği Millet Bahçesi projemizle ilgili de gerekli çalışmalar sürüyor.  Eski İsmetpaşa Stadı Allah’ın izniyle Derince’nin yeni yaşam merkezi olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Büyükakın’dan TÜPRAŞ Konusunda Mesajlar

Derince’nin kendisi için duygusal bir bağ ifade ettiğini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise konuşmasında güncel konulara değindi. Tüpraş konusunda önemli mesajlar veren Büyükakın, “Tüpraş ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir haber çıktı. Hemen bunun üzerine Maliye Bakanlığı ile temasa geçtim. Sonrasında Tüpraş Genel Müdürlüğü ile görüştüm. Bunun geçmişten gelen 3 yıllık bir çalışmanın sonucu olduğunu söylediler. Vergi merkezini değiştirme konusunda bir adımlarının olmadığını belirttiler. Umarım böyle bir hata yapmazlar. Bakanlık nezdinde biz gerekli tedbirleri aldık. Bu konuda sivil toplum kuruluşlarımız ve kentimizin duyarlılığı ise önemli” dedi. AK Parti’nin başarısındaki en önemli unsurun teşkilatların çalışkanlığı olduğunu belirten Büyükakın, “Bize tatil yok. Sayın Cumhurbaşkanımız ne zaman tatil yaparsa biz de o zaman tatil yaparız. Bu teşkilat arkamızda olduğu müddetçe daha çok hizmetlere imza atacağız. Danışma Meclisimiz hayırlara vesile olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Ellibeş: İlk Günkü Heyecanla Çalışıyoruz

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş ise başarıdaki sırrın birlik ve beraberlik olduğunu belirterek “Bana bazen soruyorlar bu heyecanınız niye bitmiyor diye. Biz AK Parti ailesi olarak, milletin içinden çıkan bir partiyiz. Teşkilatlarımız bunun bilincinde ve ilk günkü heyecanla çalışmalarına devam ediyor. Bizler partimizin, davamızın ulvi olduğunu bilen insanlarız. Biz hem Türkiye coğrafyasının hem de gönül coğrafyasında bizleri umut olarak gören milletlerin yanındayız. 17 yıldır özveriyle çalışan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde taviz vermeden bu coğrafyayı kucaklayan gönül siyasetiyle buraya geldik. Bizim bu birlikteliğimiz, karşı tarafa verdiğimiz en güzel cevaptır. AK Parti’yi millet kurdu, millet yaşatacak. Allah’ın izniyle gelecekte de bu birlikteliği sağlayacağız. Bizim bu coşku dolu toplantılarımız Türkiye’ye örnek oluyor. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

 

 

Işık: Türkiye Nereden, Nerelere Geldi

Önceki dönem Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise programda son konuşmayı yapan isim oldu. Konuşmasında önemli mesajlar veren Işık, “AK Parti ile ilgili tereddüt yaşayanlar gelip Derince’deki bu muhteşem tabloyu görsün. Ben burada yapılan ilk danışma meclisine katılmış bir arkadaşınızım. Bugün 91’ncisini düzenliyoruz. Kocaeli’ye ülkemize hangi hizmetleri yaptık hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Türkiye, nereden, nerelere geldi. Çinliler birine beddua ettiği zaman ilginç zamanlarda yaşayasın der. Biz de şu an dünyada bırakın ikiyüzlüyü, çok yüzlü insanlarla uğraşıyoruz” dedi. Mazlum milletlerin umudunun Türkiye olduğunu belirten Işık, “Mazlum milletlerin umudunu yitirmemesi için Türkiye gücünü korumalı. Türkiye’nin gücünü koruması da AK Parti’nin birlik ve beraberliğine bağlı” dedi.

 

 

Konuyu Ali Koç ile Görüştüm

Yenilenen İstanbul seçimlerine de değinen Işık, “İstanbul seçimlerini biz kaybettik, Ekrem İmamoğlu kazanmadı.  Seçimlerin ardından Sayın Cumhurbaşkanımızla toplantıdaydık. Bu toplantının ardından benim asla gazeteci olarak görmediğim biri bir yalan haber ortaya attı. Hakkımda çıkan haberi gördüm ama o gün ciddiye almadım. Yine de haberde Cumhurbaşkanımızın ismi geçtiği için bir tekzip yazısı gönderdim. Biz senin yalan haberinle mi uğraşacağız. Böyle haberlere asla itibar etmeyin. AK Parti’de kim fitne, fesat sokmaya kalkarsa bunu başaramayacak. Biz, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemize hizmet ediyoruz. AK Parti benim partim, milletimin partisi. 17 yıldır iktidardayız ve 18 yıldır da ayaktayız. Bizim için önemli olan şehrimize hizmet etmek” dedi. Tüpraş’la ilgili güncel konuya da değinen Işık, “Konuyla ilgili Ali Koç’u aradım. Kendisi bana vergi dairesinin değiştirilmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Bizler de konunun takipçileriyiz. Aksi bir durum olursa, bütün milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bu kentin menfaatlerini korumak zorundayız. Işık’ın konuşmasının ardından milletvekilleri ve başkanların oluşturduğu divan heyetinin, teşkilat üyelerinin sorularını yanıtlamasıyla İlçe Danışma Meclisi sona erdi.

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita

 

Yerel Yönetimde şeffaflığın sağlanması, bireylerin yönetime ortak olması, Belediye – Vatandaş kaynaşmasının gerçekleşmesi için yöneten ve yönetilen arasındaki engelleri ortadan kaldırarak, siz vatandaşlarımızın sorunlarının en kolay şekilde yetkililere ulaştırılması, böylece sorunların çözümlenmesini hedefleyen yep yeni bir projeyi hayata geçirdik.

 

ÇÖZÜM MASASI Nasıl İşliyor?

 

Çözüm Masasının işleyişinde tüm iletişim araçları etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Belediye hizmet binamızda oluşturulan Çözüm Masası aracılığı ile halkımızın müracaatları şu şekilde alınmaktadır;

 

Kişisel Başvuru;

 

Belediyemize şahsen gelerek müracaat eden vatandaşlarımız Çözüm Masası uzmanları tarafından karşılanmaktadır. Kişinin kişisel bilgileri ve müracaatın özeti sisteme kaydediliyor. Kaydedilen bu bilgi müracaat konusuna göre ilgili Belediye birimi tarafından görülüyor. İlgili birimin verdiği cevap sistemden de takip edilerek size müracaatınızın cevabı iletiliyor.

 

Telefon Aracılığı ile Başvuru;

 

239 44 66 numaralı telefonumuz mesai saatleri içerisinde aranabilmektedir. Arayan vatandaşlarımız  uzmanlarımız tarafından cevaplandırılmakta ve aynı şekilde sisteme kaydedilerek ilgili birimden cevap alınıp müracaat sahibine dönülmektedir.

 

İnternet Aracılığı ile Başvuru;

 

İnternet kullanıcıları müracaatını sisteme kaydedebilmekte ve sisteme kaydedilen bu müracaatlar Çözüm Masası ekibimiz tarafından takip edilerek çözüme kavuşturulmaktadır.

 

 Şikayet ve İstekleriniz İçin  

 

Çözüm Masası vatandaşlarımızın yönetime katılması ve yönetimi destekleyebilmesi için bilgi ve belgelere ulaşmasını kolaylaştırmakla birlikte vatandaşlarımızın bilgiye ulaşım haklarını kullanmasını da sağlamaktadır.

 

 Önceki Başvurularınız Takip Etmek İçin

">Çözüm Masası
Derince Kurumlar