Başkan Aygün, Projelerini Paylaşıyor
25.02.2020
Basketbolda Kupalar Başkan Aygün’den
24.02.2020
Derince'de Önce Sohbet, Sonra Yürüyüş
24.02.2020
Anasayfa > Haberler > 1071 Kongre Merkezi, Belediye Binası Oluyor
1071 Kongre Merkezi, Belediye Binası Oluyor
AK Parti Derince 92'nci İlçe Danışma Meclisi'nde konuşan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, "1071 Kongre Merkezi projemizi revize edip Derince Belediye binası olarak kullanacağız" diyerek ilçe halkına müjdeli haberi verdi

 
92. İlçe Danışma Meclisi

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Derince 92. İlçe Danışma Meclisi, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Derince için müjdeli haberlerin verildiği toplantı AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Abdullah Köktürk, il başkan yardımcıları ve yöneticileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri, mahalle temsilcileri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleşti.

 

Birlik ve Beraberlik Vurgusu

Divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Danışma Meclisi’nde ilk konuşmayı AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, yaptı. AK Parti teşkilatları olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını belirten Çakıroğlu, “Teşkilatlarımızla bir araya gelip hasbihal ederek, coşkumuzu paylaşarak mutlu oluyoruz. Bugüne dek birçok kez bir araya geldik. Kocaeli teşkilatları olarak il başkanımız ve il yöneticilerimize ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, teşkilatlarımıza olan desteği hiçbir zaman esirgemediler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Derince Belediye Başkanımız Zeki Aygün’ün gayretleri ile görüyoruz ki ilçemizde eksik olan hiçbir şey kalmayacak” dedi.

 

 

Gülcan ve Uslu’dan Mesajlar

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Tayyip Gülcan yaptığı konuşmada “AK Parti Gençlik Kolları olarak yollar, evler, caddeler, sokaklar bizimdir diyerek gece, gündüz demeden her bir genç kardeşimizin kalbine dokunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni seçmen ve mutfak merkezli birimlerimizde haftalık toplantılarımızı gerçekleştirip, gündeme dair farklı perspektifler gerçekleştiriyoruz. Bizler biliyor ve inanıyoruz ki Hz. Ömerler, Fatih Sultan Mehmetler, Recep Tayyip Erdoğanlar bu topraklardan yetişecek” dedi. İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, ise konuşmasında “Dava yükünü aldığımız ilk günden bu yana dava şuurunu büyük bir özveri ve sorumlulukla yürütüyoruz. Her konuda hassas ve titiz bir çalışma içerisindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği değer ve güvenin farkındayız. Davamızın arkasında inançla, azimle ve aynı kararlılıkla duymaya devam edeceğiz.” dedi.

 

 

En Büyük Çalışmamız Gençlerimiz İçin

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, önemli müjdeler verdiği konuşmasında, “Bir önceki toplantımızda neler yapacağımızı geniş bir şekilde anlatmıştık. Bugün son bir ay içerisinde yapmış olduğumuz projelerimizi sizlerle paylaşacağım. En büyük çalışmayı gençlerimiz için yapıyoruz. Bu süreçte geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için Dumlupınar Gençlik ve Spor Merkezimizin temelini attık. 5 ay sonra inşallah hep birlikte açılışını yapacağız. Her mahalleye kazandırmayı planladığımız Gençlik Merkezlerimizin ikincisini Fatih Mahallesi’ne inşa edeceğiz. Bu süreçte araçlarımızı aldık ve Sevgi Mağazamızı da açtık. Kent aydınlatmaları ile ilçemizdeki ticari hayatı daha da canlandırıyoruz. Büyükşehir ve İSU’nun desteğiyle yılbaşından sonra bütün Derince’nin altyapısı değişecek. Altyapısı tamamlandıktan sonra bu bölgelerdeki üstyapı çalışmaları da tamamlanacak” dedi. Konuşmasında gönül belediyeciliği vurgusu yapan Başkan Aygün, “Hem hükümetimiz, hem yerelde çok önemli başarılara imza attık. İnsanların gönlüne dokunmaya özen gösteriyoruz. Biz göreve geldiğimiz günden beri seçim öncesi nerelere gittiysek hepsine tekrar gidiyoruz. Bu süreçte gittiğimiz dükkanların yüzde 90’ını yeniden gezdik. Sivil toplum kuruluşlarımızla sürekli bir araya geliyoruz” dedi.

 

 

Derince’de Yüzde 65 İle Kazanacağız

Türkiye üzerine oynanan oyunlara vurgu yapan Başkan Aygün, “Ülkemizde oynanan bu ekonomik yaptırım oyunlarını iyi anlatmamız lazım. Çünkü bizi ekonomiden vurmaya çalıştılar. Terörle 40 yılda bizi dize getiremeyenler Fetö’yle dize getirmek istedi. Bu olaylar Geziyle başladı 15 Temmuz’la devam etti. Onda da başarılı olamayınca dolar ve euroyu kullandılar. İçerden de 2 liralık soğanı 10 liraya çıkartıp onlara destek olanlar çıktı. Bu oyuna gelmeyen bilinçli ve şuurlu insanlarla bu süreçleri aştık” dedi. Derince’de hem gönül hem de hizmet belediyeciliğini en iyi şekilde uyguladıklarını belirten Başkan Aygün, “Derince seçimlerini belki çok kritik bir rakamla kazandık ama Allah nasip ederse buradan söz veriyorum gelecek seçimleri Derince’de yüzde 65 ile kazanacağız. Bunu hep birlikte çalışarak başaracağız” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Derincelilere müjdesi olduğunu belirten Başkan Aygün, “1071 Kongre Merkezi projemizi revize edip Derince Belediye binası olarak kullanacağız. Bu çalışmada Büyükşehir Belediye Başkanımız bize büyük destek verecek” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Derince’de 371 Proje Hayata Geçirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise konuşmasına Derince’ye yapılan hizmetler vurgu yaparak başladı. Büyükakın, “2004 yılı ile 2019 yılı arasında Derince ilçemizde toplam 371 proje hayata geçirildi. Bunun toplam tutarı 392 Milyon TL. Gerçekten muhteşem bir hizmet. Eskiden hükümetlerin yapamadığı yatırımları belediye olarak gerçekleştirmişiz. 223 kilometre içme suyu ve 173 kilometre kanalizasyon hattı tamamlandı. Bazı işler vardır ki olmadığında kıymetini anlarsınız. Elektrik var ama olmaza kıymetini biliriz. Yollar çamur değil, ama şimdi çamur olsa bu yolların kıymetini anlarız. Biz de gençliğimizde sizler gibi heyecanlıydık. 1990’ların başından bahsediyorum. İstanbul”da üniversite öğrencisiydim sokaklar çöpten geçilmiyordu. O dönem Derince Belediyesi başarısız olsun diye buraya su verilmediğini hatırlıyorum. O çok övündükleri Yuvacık Barajı suyunu Derince’ye çok gördüklerini, sırf siyasi maksatla Derince’nin susuz kaldığını hatırlıyorum” diyerek geçmişten örnekler verdi.

 

 

Altyapı ve Üstyapıyı Değiştireceğiz

Derince’de alt ve üstyapı hamlesini hayata geçireceklerini belirten Başkan Büyükakın, “İSU ihalesini yaptı ve Derince’nin bütün alt yapısını değiştireceğiz. Yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu hattı tamamen yenilenecek. Altyapı çalışmalarının ardından üstyapı düzenlemelerini de yapacağız. Millet Bahçesi projemiz belli bir noktaya gelmişti. Çevre Bakanlığımız onu yapacak. Liman yolu kavşağında Karayolları ile çalışmamızı sürdürüyoruz. Zeki Başkanımızla birlikte 1071 Kongre Merkezimizi Derince Belediye binası olarak değerlendireceğiz. Derince’mize hayırlı uğurlu olsun. Belediye Hatları ile ilgili talepler vardı. Bunların tamamının bir havuz içerisine alınması için kooperatifler ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Niyetimiz iş yapmak. Biz bu işleri yaparken birilerinin asılsız isnatlarla sürekli bir propaganda yöntemine başvurduklarını görüyoruz. Kurumlarımızı, kişilerimizi itibarsızlaştırmak için itibar suikastı dönemine başladılar. Eskiden insanlara suikast yapılırdı, şimdi itibarlara yapılıyor. Bunu bilinçli olarak yapıp, pervasızca yalan söylüyorlar. Bir milletvekili çıktı Hünkar Çayırı ile ilgili inşaat yapılıyor dedi. Sahtekar gazeteye de servis etti. Tuzla’daki bir inşaatın fotoğrafını çekip Hünkar Çayırı’nda yapılıyor diyecek kadar insafsızlar. Hiçbir ölçü, hiçbir kırmızı çizgi yok. Olmayan bir şeyi varmış gibi gösterecek kadar ölçüsüzleştiler” dedi.

 

 

Bunların Niyeti İş Yapmak Değil

Konuşmasına devam eden Başkan Büyükakın, “Türkiye’nin en borçlu belediyesisiniz dediler. Bizi borca sokan sizsiniz dedik. İZGAZ konusunu gündeme getiriyorlar. İZGAZ sizdeyken satmaya kalktınız. Değerleme yaptırdınız ve size ‘biz bunu sizden alırız ama üste 7-8 milyon dolar daha para isteriz’ dediler. Üstüne para istenen İZGAZ’ı biz aldık. Yeni yatırımlarla ilçelerimizde yaygınlaştırdık ve biz o İZGAZ’ı değerinin üstünde sattık. Siz bunlara itibar etmeyin. Alnımız ak. Onlar ancak ve ancak temel atmama töreni yaparlar. Çünkü niyetleri iş yapmak değil. Niyetleri yan yatmak. Hizmet etmeye niyetleri yok” dedi. Konuşmasında gündemde yer alan İzmit Cedit’teki konuya da değinen Büyükakın, “Halkın yararı için Büyükşehir’e devrederiz diyorlar. Niye? Karşılıklı bir sözleşme var değil mi? İzmit Belediyesi ile Çevre Bakanlığı arasında bir sözleşme var.  Siz bir ev kiraladınız kiracı diyor ki ben bu evi devrederim. Böyle bir şey olabilir mi. Yapmayacaklar ya yer arıyorlar kaçmak için. Neyi kime devrediyorsunuz? Kime tarafsınız, Çevre Bakanlığına. Yapmayacaksanız çıkıp yapamıyoruz diyeceksiniz. Bakanlık yükümlülüklerini yerine getir diye bir yazı yazdı size. İzmit Belediyesine sen üzerine düşen sorumluluğu yerine getir diyorlar. Büyükşehir bize yardım etmiyor diyorlar. Medya üzerinden mi söylenir bu. Samimiyseniz gelip Büyükşehir Belediyesiyle görüşürsünüz. Niyet iş yapmak olmayınca böyle bir tabloyla karşılaşıyoruz” dedi.

 

 

Seçimden Seçime Çalışan Bir Parti Değiliz

Danışma Meclisi’nde son konuşmayı yapan isim olan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Meclis toplantılarımızın formatını yavaş yavaş gereken şekline dönüştürme içerisindeyim. Ana hedefimiz öncelikli olarak milletimiz ve gönül coğrafyamızda bizden umut bekleyenler. Bizlerin görevi bu hedef kitlenin sağlıklı, huzurlu ve barış içerisinde yaşayabilmeleri. Siyası partilerin var oluş amacı zaten millete hizmet etmektir. Bizler de yerel yönetimler olarak Kocaeli özelinde millete hizmetin her formülünü değerlendiriyoruz. Seçimin ardından 8 aylık bir süreç geçti. Elhamdülillah hedef doğru, istikamet ve alınan kararlar doğru. Teşkilatlar olarak hizmet kervanında üzerimize düşenleri yapma gayreti içerisindeyiz. Yakın bir zamanda danışma meclisimizi yapmıştık bugün tekrar karşınızdayız. Dün itibariyle ikinci tur danışmalarımıza Kartepe’den başladık. 27 Aralık’ta da Çayırova ile bitireceğiz. Sürekli hareket halindeyiz, dinamizm var. Bazen muhalefet veya farklı çevreler diyor ki acaba erken seçim mi var? AK Parti teşkilatlarının bu çalışması ne. Yaz demedik, tatil demedik çalıştık. Bizim bu hareketli siyasetimizi anlamakta zorlanıyorlar. Bu yüksek tempomuzu merak edenlere aslında cevabımız açık ve net. Biz seçimden seçime siyaset yapan bir parti değiliz” dedi.

 

Cumhurbaşkanımıza Daha Güçlü Destek Vereceğiz

Başkan Ellibeş, konuşmasının devamında “Muhalefete şunu söylemek istiyorum. Onlar da bizim memleket için yaptığımız çalışmaların yanında bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. O da şu: Külliye’ye giden CHP’li kim? Ne zaman gitmiş, ne için gitmiş. Bir kumpas, bir senaryo. Maalesef ki Cumhurbaşkanımızı da bu senaryoya dahil etmeye çalışıyorlar. Ama yüzlerine bulaştırdılar, içinden çıkamadılar. İktidara en yakın parti ana muhalefet partisi değil mi? milletimiz bunlara ülkeyi teslim edecek öyle mi? Allah muhafaza. İktidar olmak için niyetleri, gayretleri yok. Niyetleri bulanık suda balık avlamak onu da yapamazlar, beceremezler zaten. Kongre sürecimizi tüm hızıyla sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımıza daha güçlü desteği vermenin zamanı. Kongre sürecini önemsiyoruz. Delege kim olmuş önemli değil. Bize düşen gayretle çalışmak. Bu pazar 5 ilçede delegelerimizi seçtik. Bugün Kandıra’da tamamladık. Gelecek pazar da diğer 6 ilçede delegelerimizi belirleyeceğiz.” dedi. Konuşmaların ardından İlçe Danışma Meclisi, katılımcıların başkanlara yönelttiği soru-cevaplarla devam etti.   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita

 

Yerel Yönetimde şeffaflığın sağlanması, bireylerin yönetime ortak olması, Belediye – Vatandaş kaynaşmasının gerçekleşmesi için yöneten ve yönetilen arasındaki engelleri ortadan kaldırarak, siz vatandaşlarımızın sorunlarının en kolay şekilde yetkililere ulaştırılması, böylece sorunların çözümlenmesini hedefleyen yep yeni bir projeyi hayata geçirdik.

 

ÇÖZÜM MASASI Nasıl İşliyor?

 

Çözüm Masasının işleyişinde tüm iletişim araçları etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Belediye hizmet binamızda oluşturulan Çözüm Masası aracılığı ile halkımızın müracaatları şu şekilde alınmaktadır;

 

Kişisel Başvuru;

 

Belediyemize şahsen gelerek müracaat eden vatandaşlarımız Çözüm Masası uzmanları tarafından karşılanmaktadır. Kişinin kişisel bilgileri ve müracaatın özeti sisteme kaydediliyor. Kaydedilen bu bilgi müracaat konusuna göre ilgili Belediye birimi tarafından görülüyor. İlgili birimin verdiği cevap sistemden de takip edilerek size müracaatınızın cevabı iletiliyor.

 

Telefon Aracılığı ile Başvuru;

 

239 44 66 numaralı telefonumuz mesai saatleri içerisinde aranabilmektedir. Arayan vatandaşlarımız  uzmanlarımız tarafından cevaplandırılmakta ve aynı şekilde sisteme kaydedilerek ilgili birimden cevap alınıp müracaat sahibine dönülmektedir.

 

İnternet Aracılığı ile Başvuru;

 

İnternet kullanıcıları müracaatını sisteme kaydedebilmekte ve sisteme kaydedilen bu müracaatlar Çözüm Masası ekibimiz tarafından takip edilerek çözüme kavuşturulmaktadır.

 

 Şikayet ve İstekleriniz İçin  

 

Çözüm Masası vatandaşlarımızın yönetime katılması ve yönetimi destekleyebilmesi için bilgi ve belgelere ulaşmasını kolaylaştırmakla birlikte vatandaşlarımızın bilgiye ulaşım haklarını kullanmasını da sağlamaktadır.

 

 Önceki Başvurularınız Takip Etmek İçin

">Çözüm Masası
Derince Kurumlar