Yenikent Merkez Camii’nde Buluştular
20.01.2020
Başkan Aygün Diyarbakır Annelerinin Yanında
19.01.2020
Derince’de Hizmetler Gönül Birliğiyle
18.01.2020
Anasayfa > Haberler > Derince’de Bir Yıl Böyle Geçti
Derince’de Bir Yıl Böyle Geçti
31 Mart seçimlerinde vatandaşların teveccühü ile göreve başlayan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, 2019 yılı içerisinde birbirinden önemli projelere imza attı. Başkan Aygün yönetiminde geride kalan 9 aylık süreçte hizmete giren projeler Derince'yi gönül belediyeciliğinin merkezi yaptı

 
ALO Vefa Hattı ile Gönül Belediyeciliği

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, seçim sürecinde vatandaşlara söz verdiği projeleri bir bir yerine getirerek Derince’yi 2019 yılının yükselen yıldızı yapmayı başardı. Başkan Aygün yönetiminde hem gönüllere hitap eden projelerin hayata geçtiği hem de vizyon projelerin start aldığı Derince bu anlamda gönül belediyeciliğinin merkezi olmayı başardı. Derince Belediyesinin 2019 yılı içerisinde hizmete sunduğu Alo Vefa Hattı ile yaşlı, bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar, artık belediyenin desteğini her zaman yanlarında hissediyor. 239 0 444 numaralı telefondan Alo Vefa Hattına ulaşan yaşlı ve bakıma muhtaç ailelere, Derince Belediyesi tarafından sıcak yemek, genel temizlik, berber, hastane ulaşımı ve pratik ev düzeni hizmetleri gibi birçok alanda yardım ediliyor.

 

 

İstihdama Katkı ve Sevgi Mağazası

Derince Belediyesi bünyesinde oluşturulan Derince Kariyer İstihdam Merkezi ise iş arayanlara iş, eleman arayan işverenlere ise eleman bulma noktasında, işçi ve işveren arasında köprü vazifesi görülüyor. Kurulan yeni sistemle birlikte DERKİM’e öz geçmişini bırakan adaylar uygun iş imkanı ortaya çıktığında iletişime geçilerek ilgili kurumlara yönlendiriliyor. Başkan Aygün yönetiminde ilçede hizmete giren önemli kurumlardan biri de Derince Belediyesi Sevgi Mağazası. ‘Sevgi Servettir’ sloganı ile hizmet veren Sevgi Mağazası aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaşılıyor. ALO Vefa hattı ile koordineli bir şekilde hizmet veren Sevgi Mağazası, Derince Belediyesi haricinde hayırsever vatandaşların da desteği ile faaliyetlerini sürdürüyor.

 

 

Çözüm Masası ve Millet Kıraathanesi

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yönetiminde hizmete giren Çözüm Masası ile vatandaş-belediye arasındaki iletişim artık çok daha kolay. ‘Mazeret değil, çözüm üretiyoruz’ sloganıyla hizmet veren Çözüm Masası, vatandaşlardan gelen, şikayet, talep ve önerilere anında cevap vererek, çözümün takibini yapıyor.  Deniz Mahallesi’nde yer alan Tarihi Gar Binası’ndaki iki katlı binasında hizmet vermeye başlayan Millet Kıraathanesi de gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerinden. 4 bin 500 kitaplık bir kütüphaneye sahip olan Millet Kıraathanesi, ilçedeki kültürel ve sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Yine bu dönem hizmete giren www.derincebaskanim.com ile birlikte vatandaşlar diledikleri zaman internet üzerinden Başkan Aygün’e ulaşıp, talep ve önerilerini iletebiliyor.

 

 

Gençlik ve Spor Merkezleri İnşa Ediliyor

Başkan Aygün’ün üzerinde önemle durduğu ve ilçedeki her mahalleye inşa etmeyi hedeflediği Gençlik ve Spor Merkezleri de 2019 yılı içerisinde start aldı. İlk olarak temel atma töreni yapılan ve çalışmaların hızla devam ettiği Dumlupınar Gençlik ve Spor Merkezi, tamamlanmasıyla birlikte bölgenin yeni spor ve eğitim merkezi olmaya aday. 30 bin metrekare alan üzerine inşa edilen proje bünyesinde kütüphane, derslikler, özel ders çalışma odaları, bilgisayar odasının bulunduğu 2 katlı gençlik merkezi, açık futbol, basketbol ve tenis sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, fitness grubu, çocuklar için yaş gruplarına göre oyun alanları ve kaykay pisti yer alacak. Alanında uzman eğitmenlerin görev alacağı merkeze gelecek olan çocuklar ve gençler, burada spordan eğitime kadar diledikleri tüm hizmetlere ulaşabilecek. Dumlupınar’daki projenin ardından ilçedeki ikinci Gençlik ve Spor Merkezi ise Fatih Mahallesi’ne yapılacak.

 

 

Derincelilere Yeni Belediye Binası Müjdesi

2019 yılı içerisinde Derince’de özellikle Yenikent Mahallesi sakinlerini ilgilendiren çok önemli bir adım atıldı. Başkan Aygün’ün pazarcılarla yaptığı görüşmelerin ardından son düzenlemelerin yapıldığı Kapalı Pazar, 2 Aralık tarihi itibariyle hizmet vermeye başladı. Çağın gereklerine uygun olarak daha modern ve hijyenik şartlarda hizmet veren Kapalı Pazar, gerek pazarcı esnafı gerekse vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Son derece rahat ve konforlu bir ortamda hizmet veren Kapalı Pazar alanı, pazartesi günleri kurulan semt pazarının dışındaki günlerde ise otopark olarak kullanılıyor. Derince’de bu dönem 1071 Kongre Merkezi olarak planlanan yapı ile ilgili de çok önemli bir gelişme yaşandı. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile yaptığı görüşmelerin ardından "1071 Kongre Merkezi projemizi revize edip Derince Belediye binası olarak kullanacağız" diyerek ilçe halkına müjdeli haberi verdi.

 

 

Kentsel Dönüşümde Örnek Adımlar

Başkan Aygünün 41 seçim vaadi arasında yer alan ve özel önem verdiği kentsel dönüşüm projesinde de 2019 yılı içerisinde çok önemli bir adım atıldı. Etüt Proje Müdürlüğü’nün Yenikent Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Araptepe Mevkii’ndeki yaklaşık 30 bin m2’lik alanda başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarının ihalesi yapıldı. Burada yapılacak proje ile bölgeye depreme dayanıklı, kapalı otoparkı bulunan, sosyal ve yeşil alanlara sahip, modern ve estetik binalar kazandırılacak. Kentsel dönüşüm sürecinin noktalanmasıyla birlikte Araptepe mevkiindeki proje alanında hak sahiplerine yeni modern daireleri teslim edilerek, çarpık yapılaşma sorunu çözülmüş ve bölgeye önemli ve güzel bir proje kazandırılmış olacak. Yenikent Mahallesi Araptepe mevkiindeki proje ilimizdeki kentsel dönüşüm düzenlemeleri arasında örnek proje olarak nitelendiriliyor.

 

 

İshakçılar Çekim Merkezi Oluyor

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İshakçılar merkezli projelere de özel önem veriyor. Yaptığı yatırımlarla köyleri merkezden ayırmayan Başkan Aygün, bu bağlamda İshakçılar’da çok önemli projeleri hayata geçiriyor. Derince’de tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında bu dönem başlatılan aspir bitkisi yetiştiriciliği projesinde çok önemli adımlar atıldı. Daha önce bilgilendirme toplantıları yapılan projede Başkan Aygün tarafından çiftçilere kullanacakları aspir tohumları ücretsiz olarak dağıtıldı. İshakçılar merkezli 7 mahalleyi kapsayan projede çiftçiler tarafından aralık ayı itibari ile aspir tohumları toprakla buluşturuldu. Tahtalı Göleti Doğa Park projesine de önem veren Başkan Aygün, içerisinde günübirlik tesisler, rekreasyon alanları, hobi bahçeleri, bisiklet ve yürüyüş yollarının yer aldığı bu prestij projesi için de girişimlerini sürdürüyor.

 

 

6 Milyonluk Yeni Araç Filosu

Başkan Aygün’ün kiralama yöntemi yerine belediyenin öz kaynaklarıyla Derince Belediyesi’ne kazandırdığı hizmet araçları ve iş makineleri de 2019 yılı içerisinde yapılan önemli yatırımlar arasında yerini aldı. Yapılan bu yeni yatırımla birlikte 3 adet çift dingil damperli kamyon, 1 adet tır ve dorse, 3 adet ısuzu tek dingil kamyon, 1 adet hidromek grayder, 1 adet hidromek kazıcı yükleyici, 6 adet transit çift kabin kamyonet ve 1 adet transit tek kabin kamyonet Derince Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Garajı’ndaki yerini aldı. Yaklaşık 6 milyon TL tutarındaki araç alımı ile birlikte çok önemli bir atılım gerçekleştiren Derince Belediyesi böylece yeni araç filosunu bünyesine katarak, çalışmalarını çok daha kararlı bir şekilde sürdürüyor.

 

 
Derince’nin Merkezi Işıl Işıl

Bir yandan kentin acil ihtiyaçlarını hızla çözüme kavuşturan, diğer taraftan Derincelilere söz verdiği 41 projeyi bir bir hizmete sunan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, kent estetiğine değer katan çalışmalara da önem veriyor. Bu kapsamda ilçede ilk olarak Deniz Mahallesi İstasyon Caddesi’nde dekoratif aydınlatma çalışmaları yapıldı. İstasyon Caddesinin ardından ilçenin en işlek noktalarında Hafız Hasan Yılmaz Caddesi ve Dernek Sokak’ta yapılan dekoratif aydınlatma çalışmaları ile kent merkezi adeta ışıl ışıl oldu. Başkan Aygün’ün önem verdiği dekoratif aydınlatma çalışmaları 2020 yılı itibariyle Denizciler Caddesi’nin kalan kısımları ile ilçe genelinde ticari hareketliliğin olduğu cadde ve sokaklarda da devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita

 

Yerel Yönetimde şeffaflığın sağlanması, bireylerin yönetime ortak olması, Belediye – Vatandaş kaynaşmasının gerçekleşmesi için yöneten ve yönetilen arasındaki engelleri ortadan kaldırarak, siz vatandaşlarımızın sorunlarının en kolay şekilde yetkililere ulaştırılması, böylece sorunların çözümlenmesini hedefleyen yep yeni bir projeyi hayata geçirdik.

 

ÇÖZÜM MASASI Nasıl İşliyor?

 

Çözüm Masasının işleyişinde tüm iletişim araçları etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Belediye hizmet binamızda oluşturulan Çözüm Masası aracılığı ile halkımızın müracaatları şu şekilde alınmaktadır;

 

Kişisel Başvuru;

 

Belediyemize şahsen gelerek müracaat eden vatandaşlarımız Çözüm Masası uzmanları tarafından karşılanmaktadır. Kişinin kişisel bilgileri ve müracaatın özeti sisteme kaydediliyor. Kaydedilen bu bilgi müracaat konusuna göre ilgili Belediye birimi tarafından görülüyor. İlgili birimin verdiği cevap sistemden de takip edilerek size müracaatınızın cevabı iletiliyor.

 

Telefon Aracılığı ile Başvuru;

 

239 44 66 numaralı telefonumuz mesai saatleri içerisinde aranabilmektedir. Arayan vatandaşlarımız  uzmanlarımız tarafından cevaplandırılmakta ve aynı şekilde sisteme kaydedilerek ilgili birimden cevap alınıp müracaat sahibine dönülmektedir.

 

İnternet Aracılığı ile Başvuru;

 

İnternet kullanıcıları müracaatını sisteme kaydedebilmekte ve sisteme kaydedilen bu müracaatlar Çözüm Masası ekibimiz tarafından takip edilerek çözüme kavuşturulmaktadır.

 

 Şikayet ve İstekleriniz İçin  

 

Çözüm Masası vatandaşlarımızın yönetime katılması ve yönetimi destekleyebilmesi için bilgi ve belgelere ulaşmasını kolaylaştırmakla birlikte vatandaşlarımızın bilgiye ulaşım haklarını kullanmasını da sağlamaktadır.

 

 Önceki Başvurularınız Takip Etmek İçin

">Çözüm Masası
Derince Kurumlar