Yemeğe Sevgilerini Katıyorlar
06.12.2018
Engelsiz Hayaller Ebruya İşlendi
05.12.2018
Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey Türkiye'ye Geliyor
05.12.2018
Anasayfa > Haberler > Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 211'e Yükseldi
Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 211'e Yükseldi
Irak'ın İran sınırına yakın Halepçe kenti yakınında meydana gelen deprem nedeniyle İran'da hayatını kaybedenlerin sayısı 211'e yükseldi. Yaralı sayısının 2 bin 500'ü aştığının açıklandığı Kermanşeh eyaletinde, 3 gün yas ilan edildi

Irakın İran sınırına yakın Halepçe kenti yakınında meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki deprem nedeniyle İranın batısındaki Kermanşah eyaletine bağlı kentlerde yaşamını yitirenlerin sayısının 211e yükseldiği bildirildi.

 

İranın yarı resmi haber ajansı Tesnime açıklamalarda bulunan Kermanşah Eyaleti Afet Yönetimi Genel Müdürü Rıza Mahmudi, deprem nedeniyle eyalet genelinde hayatını kaybedenlerin sayısının 211e çıktığını belirtti.

 

Mahmudi, depremde yaralanan 2 bin 504 kişinin de eyalet ve civar kentlerdeki hastanelerde tedavi altına alındığını kaydetti.

 

İran Afet Yönetimi Başkanının da bölgede olduğunu ifade eden Mahmudi, yaralıların civar kentlere aktarılması için bölgeye uçak ve birçok helikopterin sevk edildiğini söyledi.

 

Öte yandan, İran lideri Ali Hamaney depremde yaşamını yitirenler için başsağlığı mesajı yayımlarken, tüm ordu ve hükümet kurumlarına depremden etkilenenlere yardıma koşması emri verildiğini açıkladı.

 

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de ülkenin tüm imkanlarını depremzedelere yardım için seferber etmesi için, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiriyi görevlendirdiğini söyledi.

 

Kermanşah eyaleti valiliğinden yapılan açıklamada, deprem nedeniyle eyalette 3 gün yas ilan edildiği duyuruldu.

 

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu, depremin Halepçenin 31 kilometre güneybatısında ve 7,2 büyüklüğünde olduğunu duyurmuştu.   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Vapur Saatleri
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar