Binler Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü
07.01.2019
Cumhurbaşkanlığından Seçim Genelgesi
04.01.2019
Yıl Sonu Hedeflerimizin Tamamını Tutturduk
04.01.2019
Anasayfa > Haberler > 1071’in Temeli Dualarla Atıldı
1071’in Temeli Dualarla Atıldı
Derince'de temeli atılan vizyon projeler arasına bir yenisi daha eklendi. 1071 kişilik konferans salonuyla Kocaeli'nin en önemli merkezleri arasında yer alacak olan Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nin temeli dualar eşliğinde atıldı

 
Protokol ve vatandaşlardan yoğun ilgi

Derince’de bir yandan yapımı tamamlanan vizyon projeler vatandaşların hizmetine açılırken diğer taraftan da yeni kalıcı eserler için temel atma törenleri düzenleniyor. Bu kapsamda Başkan Bulut’un yapımına büyük önem verdiği projeler arasında yer alan 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi için temel atma töreni düzenlendi. Sırrıpaşa Mahallesi Pazar Sokak’a inşa edilen 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi için düzenlenen temel atma törenine Başkan Bulut’un yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, protokol ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

Her verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan temel atma töreninde ilk olarak Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Protokol konuşmalarının da yer aldığı temel atma töreninde kürsüye çıkan ilk isim Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut oldu. Konuşmasında ilk olarak projenin özellikleri hakkında bilgi veren Başkan Bulut, “Derince’miz için olmazsa olmazlarımızdan biri olan Kongre Merkezi’nin bugün temelini atıyoruz. Derince’mizin kültürel ve sanatsal faaliyetlerde de ön plana çıkması için 1071 kişilik salona sahip bu projemizin açılışını da birlikte yapacağız inşallah. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde sırasıyla Ahmet Yesevi Camii ve İbni Sina Mahalle Konağı’nın temelini attık. Yine yapımı tamamlanan viyadüklerin tanıtım toplantısında bir aradaydık. Otoyol bağlantı projemizde kamulaştırmalar devam ediyor. Yüzme Havuzu’muz ve içerisinde düğün salonu, kafe ve restaurantın yer alacağı Yelken projemiz tamamlandı. Söz verdiğimiz bütün projeleri halkımızla buluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

 

 

Sizlerin kalbinizdeki sevgiyi hissediyoruz

Derince Kaymakamı Akın Yılmaz ise konuşmasında 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nin yapımında emeği olanlara teşekkür ederek “Biliyorsunuz hizmette sınır yoktur diye güzel bir söz var. Her geçen gün ileriye gitmek, ilerlemek mecburiyetindeyiz. Bu girişimcilik ruhunu sağlayarak hedefi yakalamalıyız. Bir taraftan yerel yönetimlerimiz görevini yaparken, merkezi yönetimde ilde valilik, ilçelerde kaymakamlıklar vasıtasıyla hizmetler yerine getiriliyor. Eğitim, sağlık, tarım ve güvenlik alanlarında hizmetlerimizi ahenk içerisinde elimizden geldiğince yapıyoruz. Sizlerin kalbinizdeki sevgiyi kalbimizde hissediyoruz. Bu vesileyle programa katılan herkese teşekkür ediyor, hizmetlerin devamının artarak sürmesini temenni ediyorum” dedi.

 

 

Derince’de altyapı ve üstyapı düzenlemeleri

Programda son konuşmayı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu eserin Derince’mize, ilçemizin güzel insanlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tabi günümüzde belediyecilik değişiyor. Eskiden belediyelerin sadece temizlik, park bahçe sorumlulukları vardı. Şimdi beklentiler yükseldi ve Kocaeli’nin her köşesinde bütün mahallelerimizde insanımızın mutluluğu için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Üstyapıda Derince’mize yapılanlar ortada. Ana güzergahlar büyük ölçüde tamamlandı. Viyadükler ve kavşaklar yapıldı. Derince’de altyapıyla ilgili önemli bir eksiğimiz vardı. Şu anda altyapı çalışmalarımız da devam ediyor. Bu konuda vatandaşlarımızdan sabır bekliyoruz. Ayrıca gençlerimizin eğitimine ve halkımızın sosyal kültürel faaliyetlerine de önem veriyoruz. Bu bağlamda bugün temeli atılan 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi de büyük önem arz ediyor” dedi.

 

 

1071 kişi kapasiteli konferans salonu

Konuşmaların ardından kurban kesimi ve duaların edilmesiyle birlikte temeli atılan 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi, Sırrıpaşa Mahallesi Pazar Sokak’ta inşa ediliyor. 1071 kişilik kapasiteye sahip kentimizin en büyük konferans salonunu bünyesinde barındıracak olan ve 3 bin 885 m2 taban alan üzerine inşa edilen Kongre Merkezi’nin toplam inşaat alanı ise 24 bin 595 m2.  400 araç kapasiteli dört katlı otopark alanı ve 6 adet dükkanı da bünyesinde barındıracak olan 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nin zemin katında 2 adet panoromik asansörüyle fuaye, konferans salonu, mescitler, sanatçı odaları, hazırlık odaları ve tuvaletler yer alacak. Projenin asma katında 2 adet ofis, 3 adet derslik, 1.normal katında fuaye, çok amaçlı salon, konferans salonu, 4 adet derslik, kontrol odaları, tuvaletler, 2.normal katında fuaye, okuma salonu, 4 adet derslik, yönetim ofisleri ve tuvaletler yer alacak. Projenin 3.normal katında ise teras alanı, fuaye, oyun salonu, kafeterya ve tuvaletler bulunacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar