Vatmanlar Tasarruf Tedbirlerini Öğrendi
14.01.2019
Milletin Stadı Milletin Bahçesi Oldu
09.01.2019
Yesevi Camii’nde Hummalı Çalışmalar
09.01.2019
Anasayfa > Haberler > Zeytin Dalı Harekatı Şehitlerine Veda
Zeytin Dalı Harekatı Şehitlerine Veda
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"nda şehit düşen askerler, son yolculuklarına uğurlandı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriyenin Afrin bölgesinde yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"nda şehit düşen askerler son yolculuklarına uğurlandı.

 

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrinde devam eden operasyonlar sırasında kırıma uğrayan helikopterde şehit olan Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karamanın cenazesi (33), İzmirde toprağa verildi.

 

Karşıyaka ilçesindeki Beşikçioğlu Camisinde düzenlenen törene şehit Karamanın emekli emniyet müdürü olan babası Uğur Salim, annesi Habibe, eşi Duygu, kardeşleri Ahmet ve Harika Cemrenur Karaman ile yakınlarının yanı sıra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Mahmut Atilla Kaya, Necip Kalkan, CHP İzmir milletvekilleri Atila Sertel, Murat Bakan, Musa Çam ve Mustafa Balbay, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, diğer protokol üyeleri, askeri erkan, Karşıyaka Spor Kulübü futbolcuları ile vatandaşlar katıldı.

 

ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans öğrencisi olduğu öğrenilen şehit Karamanın naaşının camiye getirilişi sırasında tekbir getirildi, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atıldı. Şehidin annesi, babası ve kardeşleri katafalka konan tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

 

Şehidin yakınları, tabutun başında saygı nöbeti tutarken ağlayan askerin gözyaşlarını sildi.

 

Öğle namazının ardından İl Müftüsü Ramazan Muslu cenaze namazını kıldırdı. Muslu duasında "Cenabı Allah ordumuza Zeytin Dalı ve diğer harekatlarda güç ve kuvvet versin, görünmez orduları ile ordumuzu teyit eylesin. Bizleri birlik ve beraberlikten ayırmasın." dedi.

 

Namazın ardından şehidin naaşı top arabasına kadar omuzlarda taşındı. Bu sırada baba Uğur Salim Karaman da tabutu omuzladı. Tabut taşınırken tekbirler getirildi, "şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atıldı.

 

Anne Habibe Karaman, top arabasına konulan tabuta sarılarak gözyaşı döktü, "Oğlum, annen sana hasret, annen seni çok seviyor." dedi.

 

Şehit Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karamanın cenazesi Kadifekale Hava Şehitliğine defnedildi.

 

Şehit Üsteğmen Mutun cenazesi toprağa verildi

Afrinde devam eden operasyon sırasında, ATAK tipi helikopterin kırıma uğraması sonucu şehit olan Üsteğmen Erdem Mutun cenazesi Kırıkkalede toprağa verildi.

 

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi morgundan, helallik alınması için Çalılöz Mahallesindeki babaevine götürülen şehit Mutun naaşı, daha sonra Nur Camisi ve Külliyesine getirildi.

 

Şehidin naaşı, İl Müftü Yardımcısı Şinasi Öztürkün kıldırdığı cenaze namazının ardından top arabasında taşıdı.

 

Şehidin naaşı Kırıkkale Şehitliğine defnedildi.

 

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ekizin cenazesi Hatayda toprağa verildi

Harekatta şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Oğuzcan Ekizin cenazesi, memleketi Hatayın Erzin ilçesinde törenle toprağa verildi.

 

İl merkezinde düzenlenen basına kapalı törenin ardından cenaze aracıyla Erzin ilçesine getirilen Şehit Oğuzcan Ekizin naaşı ilk olarak Milli Egemenlik Caddesindeki babaevine getirilerek, helallik alındı.

 

Şehidin naaşı, helallik alınmasının ardından törenin yapılacağı Mülümün Mezarlığına götürüldü.

 

Burada hazırlanan alanda düzenlenen cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Hatay Valisi Erdal Ata, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Şehit Piyade Uzman Çavuş Şahinin cenazesi Havzada defnedildi

Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahinin cenazesi de Samsunun Havza ilçesinde toprağa verildi.

 

Hataydaki törenin ardından askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirilen şehit Şahinin naaşı, buradan Havza ilçesindeki Kevser Camisine götürüldü.

 

Burada düzenlenen cenaze törenine şehidin eşi Çiğdem Şahin, eşinin askeri üniformasını giyerek katıldı. Tören sırasında şehidin annesi Behiye, kardeşleri Emine, Sündüs, Asiye ve Zekeriya Şahin de gözyaşlarına hakim olamadı.

 

İl Müftüsü Veysel Çakının öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından Şehit Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahinin cenazesi, Yenice köyündeki baba evinde helallik alınmasından sonra köy mezarlığında defnedildi.

 

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

 

Piyade Uzman Çavuş Ege, Eskişehirde son yolculuğuna uğurlandı

Harekatta şehit düşen 41 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Serdar Ege, Eskişehirde son yolculuğuna uğurlandı.

 

Şehit Egenin Türk bayrağına sarılı naaşı askeri uçakla Muharip Hava Kuvveti Komutanlığına getirildi. Burada düzenlenen askeri törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Özdemir Çakacak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan katıldı.

 

Daha sonra şehit Egenin naaşı, Reşadiye Camisine getirildi. Bu sırada şehidin annesi Gülten, kardeşleri Serkan Ege ve Betül, eşi Dilek, kızları Elif (17) ve Elvan Ege (13) ile yakınları da törenin yapılacağı caminin avlusunda valilik tarafından kendileri için ayrılan taziye alanına geçti.

 

Şehidin annesi, kardeşleri, eşi ve iki kızı, naaşın başına gelerek dua etti, tabutu öptü.

 

Buradaki törene, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer ve Cemal Okan Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Adar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdür Engin Dinç, diğer yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Şehidin naaşı İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından kıldırılan namazın ardından top arabasına konuldu. Şehit Serdar Egenin cenazesi, askeri törenin ardından Kanlıpınar Şehitliğine defnedildi.

 

Şehit Sarıaslan, Adıyamanda son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan da memleketi Adıyamanda son yolculuğuna uğurlandı.

 

Şehit Sarıaslan için Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesindeki Merkez İlkokulunda tören düzenlendi.

 

Törene, şehidin babası İmam, annesi Hatice, kız kardeşi Esra, ağabeyi Eyüp ile yakınlarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti milletvekillerinden Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Ali Ekiyor, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

 

Cenaze töreninde şehit annesi Hatice Sarıaslan tabutun başına gelerek, "Seni vuran eller kırılsın." dedi.

 

Bekar olduğu ve 4 kardeşi bulunduğu öğrenilen şehidin cenazesi, kılınan namazın ardından Suvarlı beldesindeki mezarlığa defnedildi.

 

Şehit Uzman Çavuş Koca, Adanada son yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen Uzman Çavuş Halis Koca, Adananın İmamoğlu ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

 

Şehit Kocanın (28), Türk bayrağına sarılı naaşı İmamoğlu ilçesi Ayvalı Mahallesi Mezarlığına getirildi.

 

Anne ve babası daha önce vefat eden şehidin kamuflajını giyen kız kardeşi Zehra Koca, Türk bayrağa sarılı tabuta sarılarak, "Dört kardeşim olsun, dördü de feda olsun" diyerek gözyaşı döktü.

 

Elinden bir an olsun Türk bayrağını bırakmayan Zehra Koca, ağabeyinin fotoğrafını öptü. Ağabey Halit Koca da kardeşinin tabutuna sarılırken gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Şehidin ninesi Zülfü Koca da tabuta sarılarak, "Çakır gözlüm vatana feda olsun" diye ağıt yaktı.

 

İl Müftüsü Hasan Çınarın kıldırdığı namazın ardından konuşma yapan Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım adına bütün vatandaşlara başsağlığı diledi.

 

"Bu çocuklar, evlatlarımız bizler burada onurla, huzur içerisinde yaşayalım diye canlarını feda ediyorlar." diyen Çelik, "Eğer askerlerimiz Afrinde bu kahramanca mücadeleyi vermeseler biz Hatayda, Kiliste Türkiyenin sınırları içerisinde Ankarada, İstanbulda, onurla, başı dik bir biçimde yaşayamayız. O sebeple devletimiz ve milletimiz bu kahraman şehitlerimize ebediyen minnettar olacak." ifadesini kullandı.

 

Bakan Çelikin konuşmasının ardından şehidin naaşı bir süre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze aracına konuldu ve ardından Ayvalı Mezarlığında toprağa verildi.

 

Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Adana Valisi Mahmut Demirtaş, milletvekilleri, 10. Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İsmail Günaydın ile askeri ve sivil erkan katıldı.

 

Şehit Uzman Çavuş Akalının cenazesi toprağa verildi

Harekatta şehit düşen Uzman Çavuş Burak Akalının cenazesi, Samsunun Çarşamba ilçesinde toprağa verildi.

 

Hataydaki törenin ardından askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirilen şehit Akalının naaşı, önce İlkadım ilçesi Kadıköy Mahallesindeki babaevine götürüldü.

 

Helallik alınmasının ardından şehidin naaşı, Çarşamba ilçesinin Epçeli köyüne nakledildi.

 

"Bu benim kahraman oğlum"

Epçeli Merkez Camisinde düzenlenen cenaze töreni sırasında anne Aysel Akalın, oğlunun fotoğrafını öptükten sonra havaya kaldırarak, "Bu benim kahraman oğlum" dedi.

 

İl Müftüsü Veysel Çakının ikindi vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından Şehit Uzman Çavuş Burak Akalının naaşı, askerlerin omuzlarında köy mezarlığına taşınarak toprağa verildi.

 

Şehit Uzman Çavuş Karaca son yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekatında, terör örgütü unsurlarıyla girilen çatışmada şehit olan  Uzman Çavuş Koray Karaca için Pendik 15 Temmuz Şehitler Camisinde tören düzenlendi.

 

Şehidin cenazesi, tören öncesi Kartal Esentepe Mahallesindeki baba ocağına götürülerek helallik alındıktan sonra ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından cenaze arabasına konuldu.

 

Şehit Uzman Çavuş Koray Karacanın cenazesi, Kartal Kurfalı Mezarlığında toprağa verildi.

 

Şehit Piyade Uzman Çavuş Akdoğan son yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Akdoğan (28) İzmirde toprağa verildi.

 

Karşıyakadaki Beşikçioğlu Camisinde düzenlenen törene şehidin babası Zeki, annesi Fatma, Hakkarinin Çukurca ilçesinde sözleşmeli er olan kardeşi Gökhan Akdoğan ve yakınlarının yanı sıra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı.

 

İkindi namazının ardından İl Müftüsü Ramazan Muslu cenaze namazını kıldırdı.

 

Şehit Akdoğanın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Kadifekale Hava Şehitliğine defnedildi.

 

Şehit Astsubay Üstçavuş Kuşun cenazesi defnedildi

Harekatta şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Hasan Kuş için Mersinin Anamur ilçesinde tören düzenlendi.

 

Anamur Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin cenazesi, törenin düzenlendiği Otogar Camisine getirildi.

 

Bu arada tören sırasında şehidin 3 yaşındaki kızı Ayşe yakınlarının kucağında uyudu. Törende acılı aileyi askerler ve yakınları teskin etti.

 

Şehidin cenazesi, toprağa verilmek üzere Akine Mahallesindeki mezarlığa götürüldü.

 

Şehit Uzman Onbaşı Karacaoğlunun naaşı toprağa verildi

Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlunun cenazesi memleketi Giresunda toprağa verildi.

 

TSKnın Afrinde terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarına yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen 26 yaşındaki Karacaoğlunun naaşı, Erzincandan karayolu ile Giresunun Çamoluk ilçesi Kılıçtutan köyündeki baba evine getirildi.

 

Burada helallik alınmasının ardından cenaze Çamoluk Merkez Camisine götürüldü. Bu sırada şehidin babası Süleyman, annesi Muazzez ve eşi Kıymet Karacaoğlu gözyaşı döktü. Ağabeyi Haşim Karacaoğlu ise uzun süre kardeşinin Türk bayrağına sarılı tabutu önünde bekledi.

 

Şehidin naaşı ikindi vakti kılınan cenaze namazından sonra Çamoluk Şehitliğinde toprağa verildi.   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar