İstiklal Savaşı’nın Tanığı Tarihi Konak
18.12.2018
Derince’nin Yükselen Değeri: 1071 AK Merkez
17.12.2018
Derinceli Öğrenciler Çenesuyu'nda Buluşuyor
16.12.2018
Anasayfa > Haberler > 3 Ayda 10 Bin Kişi Yüzdü
3 Ayda 10 Bin Kişi Yüzdü
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut'un ilçeye kazandırdığı vizyon projeler arasında yer alan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, ilk 3 aylık süreçte yaklaşık 10 bin kişiye ev sahipliği yaptı

 
Derince’de Yüzme Bilmeyen Kalmayacak

Spora hizmet noktasında birçok projenin hayata geçtiği Derince’ye bu dönem kazandırılan önemli eserler arasında yer alan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, ilçe halkı ve sporseverler tarafından yoğun ilgi görüyor. Derince’de sporun gelişimine katkıda bulunan Yüzme Havuzu ilçedeki tüm kesimlere hitap ederken, burada yapılan projelerle birinci sınıf öğrencilerinden engelli bireylere kadar 7’den 70’e herkes yüzme sporu ile tanışıyor. Yavuz Sultan Mahallesi Canan Caddesi’ndeki adresinde hizmet veren 25 metre uzunluğundaki, yedi kulvarlı Kapalı Yüzme Havuzu, ilk 3 aylık süreçte yaklaşık 10 bin kişiye ev sahipliği yaptı. Yarı olimpik özelliği ile spora hizmet noktasında faaliyetlerini sürdüren Derince Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda alanında uzman 30 personel görev yapıyor.

 

Sosyal Donatılar ve Bireysel Branşlar

Çocuk eğitim havuzu, fitness salonu, kondisyon merkezi, cimnastik salonu, etüt odası, ofisler ve kafeterya gibi sosyal donatıların yer aldığı Derince Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda sportif faaliyetler sadece yüzme ile sınırlı değil. Spor kompleksine gelen vatandaşlar burada yüzme dışında fitness, karate, step-aerobik, plates, aikido, boks, cimnastik, kick boks, judo ve zumba branşlarında da eğitim alabiliyor. ‘Derince’de yüzme bilmeyen kalmasın’ anlayışıyla faaliyet gösteren Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda bireysel talepler dışında, kurum ve kuruluşlara yönelik çalışmalar da söz konusu. İlçedeki ilköğretim okulları, Kuran Kursları ve engelli bireylere yönelik projeler ile yüzme sporunun tüm ilçeye yansıtıldığı tesisten yararlanmak isteyenler için aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık ücret tarifeleri oluşturuldu.



   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Fotoğraf Albümü
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Vapur Saatleri
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar