Başkan Aygün ve Teşkilatlar Tek Yürek
12.07.2019
Başkan Aygün'den İZAYDAŞ’a Ziyaret
12.07.2019
Geleceğimiz İçin Gençlerimize Sahip Çıkacağız
11.07.2019
Anasayfa > Haberler > Derince’de Okuma Yazma Seferberliği
Derince’de Okuma Yazma Seferberliği
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen "Okuma Yazma Seferberliği" Derince'de de başladı

 
175 Kişinin Katılımıyla Başladı

Okuryazarlık Seferberliği kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Derince’de de başlatılan okuma yazma kursuna 175 kişi katılıyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Okuma Yazma Seferberliği’ kapsamında; Derince Kaymakamlığı, Derince Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde açılan kurslar sayesinde okuma yazma bilmeyenlere eğitim verilmeye başlandı.

 

 

120 Saat Eğitim Verilecek

Talebe göre Derince genelindeki tüm okullarda ve Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları’nda açılacak olan “Okuma Yazma Seferberliği” ne katılmak isteyenler, ilçedeki eğitim kurumlarına ve muhtarlıklara müracaat edebiliyor. Okuma yazma kursları ile ilgili bilgi veren İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet İpekdal, haftada üç gün boyunca gerçekleşecek olan kurslarda 120 saat eğitim verileceğini söyledi. Seferberlik kapsamında düzenlenen eğitimlere katılan vatandaşlara, kursun tamamlanmasının ardından okuma yazma belgesi verilecek.

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar