Geleceğimiz İçin Gençlerimize Sahip Çıkacağız
11.07.2019
Belediye Derincespor 2. Grup’ta
10.07.2019
Başkan Aygün'den Gündoğdu ve Çakmak'a Ziyaret
10.07.2019
Anasayfa > Haberler > Mardinliler Derince’de Bir Araya Geldi
Mardinliler Derince’de Bir Araya Geldi
Marmara Mardinliler Derneği'nin Derince'de düzenlediği dayanışma gecesi coşku içerisinde geçerken etkinliğe protokol ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

 
Yöresel İkramlar Gerçekleşti

Merkezi Derince Deniz Mahallesi’nde bulunan ve faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdüren Marmara Mardinliler Sosyal Yardımlaşma Derneği, bu kez bir kaynaşma gecesi organize etti. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecenin ev sahipliğini Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Ekrem Güneri ve yönetim kurulu üyeleri yaparken, etkinliğe AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Adnan Turan, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, meclis üyeleri, muhtarlar, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, STK temsilcileri, iş adamları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Mardinlileri bir araya getiren programda sanatçılar Mahmut Mardinli, Hasan Çuha ve Erdal Bağcı,  seslendirildikleri eserlerle etkinliğe renk katarken, yine gece boyunca Mardin iline ait yöresel yemek ikramları gerçekleşti.

 
 
Birlik ve Beraberlik Mesajları

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Ekrem Güneri, Mardin’in gururu olan AK Parti İl Başkanımız Abdullah Eryarsoy ve Derince Belediye Başkanımız Ali Haydar Bulut’a bu özel gecenin oluşumunda sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkür ediyorum. Kocaeli’deki birlik ve beraberliğimizin göstergesi olan bu gecede hemşerilerimizle bir arada bulunmaktan dolayı mutluyuz” dedi. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ise yaptığı konuşmada “Marmara Mardinliler Derneği, Derincemizde her zaman birlik ve beraberliğin temsilcisi olmuştur. Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da STK’larımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy da yaptığı konuşmada, Aslen Mardinli bir kardeşiniz olarak bu gecede emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Umarım bu geceler daim olur ve birlik beraberliğimiz sonsuza dek devam eder” dedi.

 
 
 
 
 
 
 


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar