Başkan Aygün ve Teşkilatlar Tek Yürek
12.07.2019
Başkan Aygün'den İZAYDAŞ’a Ziyaret
12.07.2019
Geleceğimiz İçin Gençlerimize Sahip Çıkacağız
11.07.2019
Anasayfa > Haberler > Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor
Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor
Yurt genelinde 81 ilde aynı anda başlatılan "Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor" projesi kapsamında Derince'de gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler hep birlikte fidan dikmenin heyecanını yaşadı

 
81 İlde Eş Zamanlı Olarak Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın önderliğinde, Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği neticesinde başlatılan “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesi yurt genelinde başladı. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı fidanlarla buluşturan tören kentimizde Derince’de yer alan Çenedağ Yolu üzerindeki Kışladere Mevkiinde gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da iştirakiyle 81 ilde aynı anda başlatılan fidan dikme töreninin Derince etabı coşku içerisinde geçti. Öğrencilere çevre bilinci ve ağaç sevgisi aşılamak amacıyla başlatılan projenin hedefi çocuklara yaşamları boyunca rehberlik edecek değer yargıları kazandırmak.

 

 

Protokol ve Öğrenciler Birlikte Fidan Dikti

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Derince Kaymakamı Cemil Aksak, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Özel Harekat Şube Müdürü Rıfat Dölcü, Derince Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Işık, İzmit Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, TEMA Vakfı Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol, orman müdürlüğü yetkilileri, TEMA Vakfı temsilcileri, eğitim caiması ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

 

“Güzelliklere Birlikte Şahit Olacağız”

TEMA Vakfı Kocaeli Temsilcisi Nermin Tol’un proje ile ilgili bilgilendirmede bulunmasıyla başlayan programda ilk konuşmayı yapan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “ Bu güzel fidanların, fidanlarımız eliyle dikilmesini çok anlamlı buluyorum. Bu fidanlar yeşerdiği zaman inşallah yine burada bu güzelliklere birlikte şahit olacağız” dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ise konuşmasında, “Yaptığımız çalışmalarla kentimiz artık yemyeşil bir kimliğe büründü. Türkiye’nin en yeşil kentlerinden biriyiz.” dedi. Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban da yaptığı konuşmada “Bütün ülke genelinde şu anda ağaçlar dikiliyor. Çocuklarımıza ve bizlere böyle güzel bir proje başlattığı için iki bakanımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.  “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” fidan dikme etkinliği konuşmaların ardından yapılan dua ile sona erdi.

 

 

 

 

 

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar