Kırım Sürgünü 75. Yılında Anıldı
19.05.2019
Başkan Aygün'den 19 Mayıs Mesajı
19.05.2019
Birlikte Çalışacak, Birlikte Başaracağız
17.05.2019
Anasayfa > Haberler > Yesevi Camii’nin Minareleri Yükseldi
Yesevi Camii’nin Minareleri Yükseldi
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut'un vizyon projeleri arasında yer alan Hoca Ahmet Yesevi Camii'nin minareleri yükseldi. 2 bin kişinin aynı anda ibadet edeceği cami projesi, sosyal alanlarıyla da hizmet verecek

 
Birbirinden Önemli Eserler Yapıldı

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un öncülüğünde geride kalan dört buçuk yıllık süreçte Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, İshakçılar Er Meydanı ve Spor Kompleksi, Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu, İbni Sina Mahalle Konağı, İshakçılar Kültür Merkezi, Şehit Er Emre Kaan Arlı Çok Amaçlı Spor Salonu, 20 metrelik alternatif yol ve viyadükler projeleri tamamlanarak Derincelilerin hizmetine sunulmuştu. İlçede yapımı devam eden birbirinden önemli dört projede ise çalışmalar sürüyor. Bu eserler arasında yer alan Hoca Ahmet Yesevi Camii’ndeki çalışmalar ise hummalı bir şekilde devam ediyor.

 

 

2 Bin Kişi İbadet Edecek

Bölge halkının ihtiyaçları doğrultusunda Yenikent Mahallesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanındaki alana inşa edilen Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin minareleri yükselirken, cami katında ise çalışmalar sürüyor. Kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan Hoca Ahmet Yesevi Camii, 7 bin 200 m2 alan üzerine inşa ediliyor. Tamamlanmasıyla birlikte 2 bin kişinin aynı anda kullanabileceği ibadethaneye sahip olacak olan Hoca Ahmet Yesevi Camii projesi sosyal alanlarıyla da hizmet verecek. Erkek ve kadın eğitim odalarının da bulunacağı proje kapsamında caminin dış avlusunda çay bahçesi ve kafeterya yer alacak.

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar