Başkan Aygün'den 19 Mayıs Mesajı
19.05.2019
Birlikte Çalışacak, Birlikte Başaracağız
17.05.2019
Kent Meydanı’nda Çayhane Sohbetleri
17.05.2019
Anasayfa > Haberler > Yesevi Camii'nde Çalışmalar Sürüyor
Yesevi Camii'nde Çalışmalar Sürüyor
Yenikent Mahallesi'nde yapımı devam eden Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde incelemelerde bulunan Başkan Bulut, 2 bin kişinin aynı anda ibadet edeceği cami projesinin sosyal donatıları ile birlikte bölge için önemli bir kazanım olacağını ifade etti

 
Yeni Yaşam Alanına İnşa Ediliyor

Derince’ye değer katan eserleri inşa eden Başkan Bulut’un imzasını taşıyan bir önemli projede daha sona geliniyor. Geride kalan dört buçuk yıllık süreçte İshakçılar Er Meydanı ve Spor Kompleksi, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu, İbni Sina Mahalle Konağı, İshakçılar Kültür Merkezi, Şehit Er Emre Kaan Arlı Çok Amaçlı Spor Salonu, 20 metrelik alternatif yol ve viyadükler projeleri tamamlanarak ilçe halkının hizmetine sunulmuştu. Derince’de devam eden diğer önemli projelerde ise çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu projeler arasında yer alan Hoca Ahmet Yesevi Camii, Yenikent Mahallesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanındaki yeni yaşam alanına inşa ediliyor.

 

 

2 Bin Kişilik İbadethane ve Sosyal Donatılar

Kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan ve minareleri yükselen Hoca Ahmet Yesevi Camii’ndeki son durumu yerinde inceleyen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’a Derince İlçe Müftüsü Mecit Amil ve İbni Sina Mahalle Muhtarı Ömer Karadeniz de eşlik etti. Yesevi Camii projesinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Bölgemizde artan nüfus oranını dikkate alarak inşasına başladığımız projemizde çalışmalarımız devam ediyor. 2 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği cami projemiz, sosyal donatıları ile de bölgemiz için önemli bir kazanım olacak” dedi. 7 bin 200 m2 alan üzerine inşa edilen Hoca Ahmet Yesevi Camii, cami etabı dışında sosyal alanlarıyla da hizmet verecek. Erkek ve kadın eğitim odalarının da bulunacağı projede caminin dış avlusunda ise çay bahçesi ve kafeterya yer alacak.

 

 

 

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar