Derince Belediyesi Bayramda da Tek Yürek
10.08.2019
Derince’de İhaleye Yoğun Katılım
10.08.2019
Başkan Aygün Sürekli Halkın İçinde
09.08.2019
Anasayfa > Haberler > Erdoğan ile Trump Suriye'yi Görüştü
Erdoğan ile Trump Suriye'yi Görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye'nin Münbiç'te güvenliği vakit kaybetmeden devralmaya hazır olduğunu bildirdi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü.

 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ve Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, ikili ilişkilerin yanı sıra Suriyede yaşanan son gelişmeler ele alındı.

 

Görüşmede, geçen hafta Münbiçte yaşanan menfur terör saldırısında hayatını kaybeden Amerikalı personel için taziyelerini ileten Erdoğan, bu elim olayın, ABDnin Suriyeden çekilme kararını etkilemeye yönelik bir provokasyon olduğunu ifade etti.

 

"Türkiye, Münbiçte güvenliği devralmaya hazır"

Erdoğan, Türkiyenin Münbiç bölgesinde güvenliği vakit kaybetmeden devralmaya hazır olduğunu, PKK ve PKKnın Suriyedeki uzantılarının Suriyenin kuzeydoğusunu istikrarsızlaştırmaya dönük eylemlerine izin verilmeyeceğini vurguladı.

 

İki lider, DEAŞ terör örgütünün Suriyedeki kalıntılarını temizlemek ve tekrar ortaya çıkmasını önleyecek tedbirleri ortaklaşa almak konusunda mutabık kaldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Trump, güvenli bölge hakkında Türkiye ve ABDnin Genelkurmay Başkanları arasında başlayan istişarelerin hızlandırılarak devam etmesi ve ikili ticaret hacminin artırılması hususlarında görüş birliğine vardı.   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar