Derince'de Çalışmalar Dört Koldan Sürüyor
14.07.2019
Başkan Aygün, Ankara’dan İki Müjdeyle Döndü
13.07.2019
15 Temmuz Şehitlerimiz Derince’de Anılacak
12.07.2019
Anasayfa > Haberler > Birlikte Çalışacak, Birlikte Başaracağız
Birlikte Çalışacak, Birlikte Başaracağız
Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün'ün ev sahipliğinde düzenlenen iftar programı ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdi. STK’ların Derince'nin en önemli zenginliği olduğunu belirten Başkan Aygün, "Derince'mize, Kocaeli'mize katkı sağlamak için birlikte çalışacak, birlikte başaracağız" dedi

 

STK’ları Buluşturan İftar Programı

Kent Meydanı’nda her akşam düzenlenen çayhane etkinlikleri ile Ramazan ayının dolu dolu yaşandığı Derince’de bu kez ilçedeki sivil toplum kuruluşları için bir iftar programı organize edildi. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına STK temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen programa Derince Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Şirin, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Yakup Güzeltepe, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, 5 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Niyazi Yağız, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri katıldı. Hep birlikte okunan akşam ezanının ardından oruçların açıldığı iftar programı aynı zamanda dernekler arasında birlik ve beraberliğin pekişmesine de vesile oldu. İftar programına katılımlarından dolayı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine teşekkür eden Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

 

 

Başkan Aygün’den Önemli Mesajlar

STK’ların önemine vurgu yapan Başkan Aygün, “Ramazan ayını ilçemizde en güzel şekilde idrak ederken, bu akşam olduğu gibi böylesi kıymetli kalabalıklarla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Daha önce de ifade ettiğim gibi sivil toplum kuruluşlarımız bizim kültürel mozaiğimiz, zenginliğimiz. Önümüzdeki beş yıllık süreçte derneklerimiz, meslek gruplarımız ve spor kulüplerimiz bizim en önemli yol arkadaşlarımız olacak. Bundan kuşkunuz olmasın; ilçemizin geleceğine hep birlikte yön vereceğiz. Gerek bu tür toplantılarda gerekse çeşitli halk meclislerinde sık sık bir araya gelmeyi arzu ediyoruz. Derince’ye daha iyi hizmet etmek için sizlerin fikir ve önerilerinize ihtiyacımız var. Sizler sivil toplum kuruluşları olarak ülkemizin birleştirici unsurlarısınız. Birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olduğu müddetçe aşamayacağımız engel yok. Derince’mize, Kocaeli’mize katkı sağlamak için birlikte çalışacak, birlikte başaracağız. Bu vesileyle bu akşamki gönül soframıza iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlısıyla Ramazan ayını bitirerek Ramazan Bayramı’na da kavuşmayı nasip etsin” dedi.

 

 

 

 

 

    
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar