Aygün: Ortak Aklın Gücüne İnanıyoruz
09.08.2019
Derince'de Otoparklar Bayramda Ücretsiz
08.08.2019
Başkan Aygün'den Gümüşhanelilere Ziyaret
08.08.2019
Anasayfa > Haberler > Derinceliler İftarda Meydan’a Sığmadı
Derinceliler İftarda Meydan’a Sığmadı
Derince Belediyesi'nin, Kent Meydanı’nda Yetimler Günü dolayısıyla düzenlediği Büyük Derince İftarı'na ilgi gösteren binlerce Derinceli, kurulan gönül sofralarını paylaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadı

 
Dünya Yetimler Günü İftarı

Ramazan ayı boyunca çayhane etkinliklerine ev sahipliği yapan Derince Kent Meydanı bu kez önemli bir iftar organizasyonunun merkezi oldu. Derince Belediyesi’nin düzenlediği Büyük Derince İftarı, ilçede Ramazan ayının ortak buluşma noktası olan Kent Meydanı’nda gerçekleşti. İslam Coğrafyası’nda Dünya Yetimler Günü olarak kutlanan Ramazan ayının 15. günü dolayısıyla gerçekleşen iftar programı, Derince’de kardeşlik ve gönül sofralarının kurulmasına imkan sağladı. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün ev sahipliğinde gerçekleşen ilçedeki iftar programına yaklaşık altı bin kişi katılırken, yetim ve öksüz çocuklar da aileleriyle birlikte iftar alanındaki yerini aldı.

 

 
Hep Birlikte Oruçlarını Açtılar

Kent Meydanı’nda düzenlenen iftar programına Derince Kaymakamı Cemil Aksak, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Şirin, Kemal Bayraktar, Adnan Pala ve Ayşe Mamat, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ali Fuat Aktaş, İlçe Müftüsü Mecit Amil, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İftar öncesi alana gelen Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, tüm masaları tek tek dolaşarak yetim çocuklarla ve vatandaşlarla sohbet etti. Kurulan iftar sofralarına yoğun ilgi gösteren Derinceliler, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından okunan akşam ezanı ile beraber hep birlikte oruçlarını açmanın huzur ve mutluluğunu yaşadı.

 

 

Başkan Aygün’den Önemli Mesajlar

İftara katılan vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Bilindiği gibi 2014 yılından bu yana Ramazan ayının 15. günü, İslam Coğrafyası’nda Dünya Yetimler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle bugünkü iftar programımızda yetim çocuklarımız ve siz değerli vatandaşlarımızla bir aradayız. Yetimlerimiz bize Yüce Allah’ın emanetidir. Bu emanetlere sahip çıkmak bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Biz kendisi de yetim olan şefkat peygamberin ümmetiyiz. Bizler yetimlerimizin dertleriyle dertlenip, onların yanında olmaya gayret göstermeliyiz. Bu vesileyle bu akşamki gönül soframıza iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Derince Kent Meydanı’ndaki program, iftarın ardından kurulan çayhane ve ANKA müzik grubunun dinletileri ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

 
 
 
 
 
 
 


   
Tweetle Facebookta Paylas
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar