Başkan Aygün Cemiyetlerde
14.10.2019
Mağduriyetleri Giderildi
13.10.2019
Kapalı Pazar İçin Komisyon Kuruldu
13.10.2019
Anasayfa > KURUMSAL > Müdürlükler > Gelir Birimi
   
  Gelir Birimi
   
 Yüksel ŞAHİN
   
   
Telefon : 0262 239 40 15
Dahili : 208
Fax :  
E-Posta : gelir@derince.bel.tr
Müdür e-posta :
   
     

Gelir Müdürlüğü,2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu’nun 102 ci maddesine istinaden kurulmuş bir müdürlük olup;belediye tarafından alınması gereken vergi,harç,ücret ve diğer bedelleri tahakkuk ve tahsil eder.Gelir Müdürlüğünün servisler itibariyle açılımı aşağıdaki gibi ifade edilebilir.

 

Emlak ve Çevre Temizlik Vergi Servisi: 1319 Sayılı Emlak Vergisi Kanunu ile 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu’nun mükerrer 44 üncü madde gereğince salınan Çevre Temizlik Vergisinin;sicil,bayan,tarh ve tahakkuk ile ilgili işlemlerin yerine getirir.

 

İlan ve Reklam Sevisi: Bu servis,2464 Sayılı kanun dahilindeki ilan reklam ve Eğlence Vergisi ile ayrıca belediyelerin tahsil etmekle yükümlü olduğu harç ve ücret gibi her türlü bedeli  tahakkuk ve tahsil eder.

 

Yoklama servisi: Bu servis gelir müdürlüğünün tahakkuk ve tahsil etmekle yükümlü olduğu tüm bedellerin ve kayıt altına alınması gereken mükellefiyetlerin kayıt altına alınmasını sağlar.Ayrıca diğer müdürlük ve birimlerle de koordineli olarak çalışır.

 

Borç takip ve icra servisi: Borç takip ve icra servisi;diğer servislerce tahakkuk edilip süresinde ödenmeyen başta vergi ve diğer bedellerin; kontrol,takip,tebliğ ve gerektiği hallerde icra takibini yapar.Ayrıca diğer birimleri ilgilendiren ve para ile ifade edebilen her türlü iş ve işlem bu servisçe takip edilir. Borç takip servisi temel olarak 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun çerçevesinde hareket etmektedir.

 

Tahsilat Servisi: Belediyemizin genel tahsil yeri durumundadır. Kanun ve diğer ilgili mevzuatlardan doğan ve belediyemize ödenmesi gereken nakit para yada çek gibi kıymetli evraklar gerek elden gerekse posta çeki, banka havalesi veya kredi kartı vasıtasıyla bu servis tarafından teslim alınır. Tahsilat servisi, temel olarak 21 Mart 1958 tarihli Belediye Tahsilat Yönetmeliği çerçevesinde hareket eder.

 
   
        .

 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar