Derince’den Güvenli Bölgeye Kardeşlik Eli
16.10.2019
Derince Meclisi Mehmetçiğin Yanında
15.10.2019
Aygün’den Erol ve Aydınlık’a Ziyaret
15.10.2019
Anasayfa > BİLGİ HİZMETLERİ > Beyaz Masa

 

Yerel Yönetimde şeffaflığın sağlanması, bireylerin yönetime ortak olması, Belediye – Vatandaş kaynaşmasının gerçekleşmesi için yöneten ve yönetilen arasındaki engelleri ortadan kaldırarak, siz vatandaşlarımızın sorunlarının en kolay şekilde yetkililere ulaştırılması, böylece sorunların çözümlenmesini hedefleyen yep yeni bir projeyi hayata geçirdik.

 

DERBİM NEDİR?

 

Kısa adı DERBİM olan (Derince Belediyesi İletişim Merkezi) bilgisayar teknolojisi ve yazılımı ile telefon alt yapısının imkanlarını birleştirilmiş bir Halkla İlişkiler Müdürlüğüdür.

 

DERBİM tüm vatandaşlarımızın eşit şartlarda belediyemiz ile irtibata geçebilmesi amacı ile kurulmuştur. Belediyemiz bünyesinde oluştuturulan DERBİM Halkla İlişkiler Birimi aracılığı ile vatandaşlarımızın görüş, istek ve önerilerini Belediyemize ileterek yönetime katılma şansını yakalayabilmektedirler.

  

DERBİM Nasıl İşliyor?

 

DERBİM’in işleyişinde tüm iletişim araçları etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Belediye hizmet binamızda oluşturulan DERBİM Halkla İlişkiler aracılığı ile halkımızın müracaatları şu şekilde alınmaktadır;

 

Kişisel Başvuru;

 

Belediyemize şahsen gelerek müracaat eden vatandaşlarımız DERBİM uzmanları tarafından karşılanmaktadır. Kişinin kişisel bilgileri ve müracaatın özeti sisteme kaydediliyor. Kaydedilen bu bilgi müracaat konusuna göre ilgili Belediye birimi tarafından görülüyor. İlgili birimin verdiği cevap sistemden de takip edilerek size müracaatınızın cevabı iletiliyor.

 

Telefon Aracılığı ile Başvuru;

 

153 numaralı ücretsiz telefonumuz mesai saatleri içerisinde aranabilmektedir. Araya vatandaşlarımız DERBİM uzmanlarımız tarafından cevaplandırılmakta ve aynı şekilde sisteme kaydedilerek ilgili birimden cevap alınıp müracaat sahibine dönülmektedir.

 

İnternet Aracılığı ile Başvuru;

 

İnternet kullanıcıları müracaatını sisteme kaydedebilmekte ve sisteme kaydedilen bu müracaatlar DERBİM uzmanı tarafından takip edilerek çözüme kavuşturulmaktadır.

 

 Şikayet ve İstekleriniz İçin  

 

DERBİM vatandaşlarımızın yönetime katılması ve yönetimi destekleyebilmesi için bilgi ve belgelere ulaşmasını kolaylaştırmakla birlikte vatandaşlarımızın bilgiye ulaşım haklarını kullanmasını da sağlamaktadır.

 

 Önceki Başvurularınız Takip Etmek İçin 
 
 
BAŞKAN DERİNCE KURUMSAL BİLGİ HİZMETLERİ PROJELER E-BELEDİYE İLETİŞİM
Özgeçmiş
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Muhtarlarımız
Tarihi
Nüfus
Vizyon
Misyon
Komisyonlar
Yönetim Şeması
Belediye Encümeni
Başkan Yardımcıları
Müdürlükler
Bilgi Edinme
Kent Rehberi
Başvuru Takip
Online Ödeme
Duyurular
Online İmar Durumu
Online Harita
Beyaz Masa
Derince Kurumlar