HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Derince´de Çalışmalar Her Noktada
Orjinal Resim

İlçeye birbirinden değerli projeler kazandıran Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceledi

CAN DOSTLARIMIZ İÇİN TESİS

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, ilçe genelinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, projelerdeki son düzenlemeler hakkında bilgi aldı. Başkan Aygün ilk olarak Yenikent Mahallesi’nde sokak hayvanları için yapılan mama üretim tesislerini inceledi. Başkan Aygün yönetiminde, içerisinde ameliyathane, muayenehane, veteriner odası, eczane ve sosyal alanın bulunduğu idari bina ile birlikte köpek ve kedi barınaklarını barındıran Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi 2021 yılında hizmete açılmıştı. Mama Üretim Tesisi ise farklı bir proje olarak yine aynı bölgeye inşa ediliyor. Bu tesisle ilçedeki lokantalardan temin edilecek gıda artıkları ile kedi ve köpek mamaları artık Derince Belediyesi’nin kendi tesislerinde üretilecek.

EYDEM YENİ BİNASINA TAŞINIYOR

Başkan Aygün’ün ikinci durağı Engelsiz Yaşama Destek Merkezi’nin Yenikent Mahallesi’ndeki yeni hizmet binası oldu. İlçede yaşayan özel gereksinimli bireylere hobi kursları düzenlenen EYDEM’de özel çocukların sosyal hayata katılımları için çeşitli etkinlikler yapılıyor. Vatandaşlara psiko-terapi desteğinin de ücretsiz olarak verildiği merkeze Başkan Aygün özel önem veriyor. Yeni bina tefrişatında son aşamaya gelindiğini belirten Başkan Aygün, “Özel çocuklarımıza daha iyi şartlarda hizmet vermek için yeni yerine taşıdığımız Engelsiz Yaşama Destek Merkezi'mizdeki düzenlemelerin sonunda geldik” dedi.

GENÇ KAFE’DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Gençlik ve spor merkezleri ve mahallelere inşa edilen spor alanları ile birlikte gençliğe yönelik projelerin hız kesmediği Derince’de Başkan Aygün öncülüğünde yeni bir tesis daha inşa ediliyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün bu kapsamda son olarak Yenikent Mahallesi’nde yapımı devam eden Genç Kafe projesindeki son durumu inceledi. Derince Belediyesi’nin hizmete sunduğu Yenikent Kültür Merkezi bünyesinde faaliyet gösterecek olan Genç Kafe, ilçede gençlerin yeni buluşma noktası olacak.

Oluşturulma Tarihi :  1.02.2024 11:12:09
Okuma Sayısı : 58